Izdota Latvijas neatkarīgo grupu izlase «Odekolons»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem.

Pēc desmit gadu pārtraukuma klajā nākusi jaunākā Latvijas neatkarīgo grupu izlase "Odekolons Nr. 14".

Četrpadsmitā Latvijas neatkarīgo grupu izlase "Odekolons" ir turpinājums 2004. gadā izdotajam dziesmu apkopojumam Nr. 12. Tai sekojošo četrpadsmito izlasi sastādījis grupas "Inokentijs Mārpls" līderis un viens no radio "Naba" ētera balss Dambis.

Trīspadsmitajai izlasei dziesmas tika savāktas, apkopotas, bet tā nepiedzīvoja izdošanu. Tomēr neizslēdzu iespēju to kādreiz īstenot," izlašu numerāciju skaidro Dambis, piebilstot, ka jaunā izlase piedāvā daudz augstvērtīgāku muzikālo un ierakstu kvalitāti. "Man pašam šķiet, ka jaunajā "Odekolonā" ir daudz vairāk dziesmu ar hita potenciālu."

Jaunajā albumā apkopotas 24 dziesmas. Izlasē pārstāvēti tādi mūziķi kā "Židrūns", "Bērnības milicija", "Striķis", "Inokentijs Mārpls", "Starmetis", Ingus Baušķenieks, "Martas asinis", "Oranžās brīvdienas", "Zig Zag", "Čipsis un Dullais".

"Prieks, ka kāds grib paklausīties, ko esmu spēlējis, un tas ir ļoti jauki," dziesmas "Acīm ciet" iekļaušanu izlasē lakoniski komentē Ingus Baušķenieks, kura daiļrade šajā dziesmu salikumā pārstāvēta pirmo reizi.

"Būsim atklāti - jaunai grupai kā mēs, kurai "Odekolona" izdošanas brīdī nav vairāk par pāris dziesmām, singla "Starp citiem”" iekļaušana izlasē ir svētki. Iekļūšana izlasē mums ir īpaša arī ar to, ka pirmo reizi redzēsim savu vārdu uz taustāma diska," stāsta Mārtiņš Strautiņš no grupas "Hipstokrātija", kas gatavojas maija beigās prezentēt debijas minialbumu. "Personīgi man šis notikums ir svarīgs, jo esmu aktīvs veco "Odekolonu" klausītājs. Jau vairākus gadus manā "mp3" atskaņotājā atrodas 2002., 2003. un 2004. gada izlases, tādējādi izglītoju gan draugus, gan kolēģus."

No sava pirmā izdevuma "Odekolons" skaidri demonstrē neatkarīgo mūziķu iespējas, prasmes, izaugsmi un šīs mūzikas vērtību Latvijā. Un lai kādā sastāvā mēs būtu, vienmēr ir patīkami atrasties zem Dambja zīmētajiem disku vāciņiem," teic Edgars Šubrovskis, grupu "Manta" un "Gaujarts" dalībnieks.

Izlases vāka zīmējuma autore ir Sabīne Moore. Ierakstu papildina grāmatiņa, kur pārskatāmā formā apkopota īsa informācija par izlasē iekļautajām grupām, tādējādi buklets nākotnē varētu kļūt par uzskatāmu Latvijas neatkarīgās mūzikas kustības liecību.

Izlases raudzības notiks piektdien, 2. maijā, klubā "Nabaklab". Koncertā uzstāsies izlasē pārstāvētās grupas "Ēnu kaleidoskops", "Deskalighters" un "Jūdas graši". Nedēļu vēlāk, 9. maijā, "Nabaklab" gaidāms raudzību otrais vakars ar grupu "Manta", "Starmetis" un dueta "Čipsis un Dullais" piedalīšanos.

Jau šobrīd Latvijas neatkarīgo grupu izlasi "Odekolons Nr. 14" var iegādāties mūzikas ierakstu veikalos "Randoms", "Upe" un "LP", kā arī klubā "Nabaklab", kafejnīcās "Leningrad" un "Gauja".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti