Balodis jautā: Vai mums riebjas pozitīvas ziņas?

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Politiķis brauc dzērumā, politiķe uzslavē nacistus, dabaspētnieku neapēd anakonda, čalis ātri uzresnē, nevienam nepatīk labas ziņas, pašvaldības nejūtas gana slavētas un reperis gandrīz salauž “YouTube” -  par visu to pieci.lv rubrikā “Balodis jautā”. Rubrikas autors Rūdolfs Balodis ieskatās aizvadītās nedēļas interneta dzīlēs un jautā.

Kurš ir apspriestākais nedēļas dzērējšoferis?

Atbilde: Saeimas deputāts Veiko Spolītis. Pirms deputāta mandāta apstiprināšanas, viņš pieķerts vadām auto 1,4 promiļu alkohola reibumā.

Par to Spolītim uzlikts 850 eiro naudas sods, piemērots piecu dienu arests un atņemtas tiesības uz diviem gadiem.

No deputāta mandāta viņš gan negrasās atteikties, bet apturējis uz laiku darbību partijā. 

Kurš uzslavējis nacistus?

Par Veiko Spolīti tviterī kritiski izteikusies viņa partijas valdes locekle Inga Priede. Viņa raksta: “Vai homoseksuālistu atbalstītājiem likumi neeksistē? Saeimas deputāts Veiko Spolītis aizturēts ar 2 promilēm?!”

Bet šis noteikti nav spilgtākais Ingas Priedes nedēļas izteikumus tviterī.

Tviterī izcēlies kārtējais strīdiņš par homoseksuāļiem. Krista Baumane izteicās, ka homoseksuāļi Latvijas laukos bēg prom uz ārzemēm, kur viņus tik ļoti neienīst. Inga Priede uz to atbildēja: “Paldies Dievam! Vācieši savulaik izšāva. Uzlabosies dzimstība.” 

Kā savā rakstā izsakās Elīna Kolāte, pēc Ingas loģikas dzimstība uzlabosies, jo “heteroseksuālie cilvēki no lielā prieka par geju izšaušanu vairāk mīlēsies.”

Inga Priede jau atkāpusies no “Vienotības” valdes locekļa amata.

Kas briesmīgāks par to, ka tevi apēd anakonda?

Svētdien kanālā “Discovery” tika pārraidīts šovs “Eaten Alive”. Tā ideja ir vienkārša – dzīvu cilvēku (precīzāk, dabaspētnieku Polu Rosoliju) aprij anakonda.

Tā nu sanāca, ka nekas nesanāca. Anakonda jau bija apvijusies ap Polu, kad viņš saprata savas dzīvības risku un pieprasīja pārtraukt eksperimentu. Šova veidotāji laikam piemirsa, ka anakondas savus upurus nosmacē, pirms aprij.

Skatītāji ir neapmierināti. Viņi tik ļoti gribēja, lai Polu apēd anakonda. Kā izsakās “Entertainment Weekly”: “Vienīgais, kas ir briesmīgāk par to, ka tevi apēd anakonda, ir tas, ka tevi neapēd anakonda.” 

Kā ātri uzresnēt?

Amerikānis Džordžs Priors nolēma izcelt satraucošu cukura daudzumu “Coca Cola”, tāpēc viņš mēnesi no vietas izdzēra 10 bundžas šī dzēriena dienā. 

Viņš nepārcukurojās, toties pieņēmās svarā par 10 kilogramiem.

Tikai dzerot “Coca Cola”, Džordžs dienā uzņēma 250 gramus cukura. Pasaules Veselības organizācija iesaka vien 50 gramus dienā un grasās šo skaitli samazināt līdz 25 gramiem.

Kādas ziņas cilvēkiem nepatīk?

“Vai jūs nomāc negatīva informācija? Vai jūs vairs nevēlaties lasīt ziņas no rītiem?”

Tā savus lasītājus kādu dienu uzrunāja Krievijas pilsētas Rostovas pie Donas vietējais laikraksts. Šādi tika pieteikta vienas dienas akcija, kad tika publicētas tikai pozitīvas ziņas. 

Viens ziņas virsraksts vēstīja: “Viss kārtība uz ceļiem par spīti sniegam”, cits vēstīja, ka pazemes pāreja tiks izbūvēta laicīgi.

Lasītāji to neuztvēra pozitīvi. Auditorijas skaits samazinājās par divām trešdaļām, un jau nākamajā dienā laikraksts atgriezās pie klasiskajām ziņām, kā autoavārijas un lūzušas kanalizācijas trubas. Šķiet, cilvēkiem nepatīk labas ziņas.

Kam vajag apmaksāt pašam savu uzslavu?

Turpinot tēmu par pozitīvajām ziņām, raidījums “Nekā personīga” vēsta, ka Latvijas Pašvaldību savienība izdevusi rokasgrāmatu pašvaldību deputātiem, kur skaidro, ka privātie masu mediju par pašvaldībām galvenokārt sniedz kritisku un negatīvu informāciju.

Lai cīnītos pret šo nejaucību, pašvaldībām nevajadzētu kautrēties slavēt sevi pašizveidotos medijos. 

Ieceres autors profesors Māris Pūķis uzskata, ka pašvaldības ir kā uzņēmumi un bez reklāmas tām neizdzīvot. Tiesa, šo reklāmu ne tikai saņem, bet arī par to samaksā nodokļu maksātājs.

Kurš gandrīz salauza “YouTube”?

Nesen noskaidrojies, ka “YouTube” nācies uzlabot savu skatījumu skaitītāju. Kādreiz skaitītāja limits bijis 2,147,483,647. 

Tad uzradās “Psy – Gangnam Style”, kurš pārsniedza šo limitu.

Uzlabotais skaitītāja limits tagad ir 9,223,372,036,854,775,808 jeb apmēram 9 kvintilijoni. Šis cipars pārsniedz esošo pasaules iedzīvotāju skaitu aptuveni miljards reizes. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti