Ar putnu būru būvēšanu sāk festivālu «Ziemassvētku egļu ceļš»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem.

Ceturtdien Rīgas Kongresu nama laukumā risinās festivāla „Ziemassvētku egļu ceļš" ieskandināšanas pasākums, kurā aicināti  līdzdarboties festivāla projektu autori, atbalstītāji, kā arī iedzīvotāji un pilsētas viesi, lai visi kopīgi veidotu putnu būrīšus. Pasākumā radītās putnu mājas pārtaps par vienu no festivāla projekta „putnu eglēm", bet pavasarī tās pārceļos uz Rīgas mežiem, lai dotu mājvietu putniem.

„Putnu egļu" projekta autors, jaunais mākslinieks Anrijs Zemgals ar savu projektu grib atgādināt, ka egle ir ne tikai Ziemassvētku simbols, bet arī mājvieta daudziem putniem. Mākslinieka vides objektam „Putnu egle" nepieciešams no speciālām sagatavēm izveidot 144 zīlīšu un 108 strazdu būrīšus. Katrs pasākuma dalībnieks savu izgatavoto būrīti varēs personalizēt.

Šogad jau ceturto reizi Rīgā no 5. decembra līdz nākamā gada 12. janvārim notiks vides objektu festivāls „Ziemassvētku egļu ceļš". Festivāla ekspozīcijā būs skatāmi izcilākie iepriekšējo gadu profesionālu mākslinieku, Latvijas Mākslas akadēmijas studentu un radošo industriju pārstāvju darbi, kā arī daudzi jauni un interesanti 2013.  gadā tapušie projekti, kopskaitā 70.

„Esam tāda īpaša, radoša publika – inovatīva un oriģināla urbānās mākslas festivāla organizētāji un projektu autori, kuri, atšķirībā no citiem cilvēkiem, Ziemassvētku un Jaungada noskaņās strādā jau kopš projektu iesniegšanas festivāla konkursā pavasarī. Tad turpinājās projektu precizēšana līdz rudenim, un tagad jau esam to realizēšanas procesā. „Ragavu gatavošana vasarā" mums ir jau kļuvusi par radošā darba īpatnību vai ieradumu, kam pierādījums ir – domāt jau par pavasari, tagad gatavojot putnu būrīšus", uzsver festivāla idejas autors Guntars Kambars.

Vides objekti pārsteigs ar ideju oriģinalitāti un realizēšanā pielietoto materiālu daudzveidību, sākot no gaismas instalācijām, līdz pat koka, stikla, ķieģeļu un pat gaisa un siltuma izmantošanai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti