4. studija

Savādā māksla: Villendorfas Venēra un pērtiķis Sems.

4. studija

Lietota auto iegādes "zemūdens akmeņi".

Kāpēc stāvlaukumā pie Stradiņa slimnīcas dežurē policija?

Smilšu laukumā pie Stradiņa slimnīcas atstāt mašīnu vairs nedrīkst; policija dzen prom

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Daudzi Stradiņa slimnīcas apmeklētāji bija iecienījuši stāvlaukumu netālu no dzelzceļa, kur bez maksas varēja novietot auto. Taču nu tur dežūrē policija, kas visus apstāties gribētājus dzen prom.

Par šo situāciju ir nepamierināti daudzi. Piemēram, LTV raidījuma “4.studija” skatītājs neslēpj sašutumu, vaicājot, “kam traucēja šī bezmaksas stāvvieta?” “Nešaubos, ka drīz atradīsies kāds "investors", kas apliks sētiņu un gūs vieglus ienākumus pilsētas valdošajām partijām,” norāda Jānis.

„Zinu, ka bezjēdzīgais jaunums radījis sašutumu ļoti, ļoti daudzos Stradiņu slimniekos un apmeklētājos.,” raksta Jānis. “Patlaban esošā maksas stāvvieta Liepājas ielā ir ar nesakārtotu pāreju uz slimnīcas pusi, no turienes līdz slimnīcai ir arī garāks gājums. Bet Liepājas ielā ir ļoti intensīva kustība. Varbūt pilsētas tēvi tomēr var apdomāties un pārtraukt šo akciju, kurai patiesībā nav uzdevuma, bet mērķis var būt tikai viens - peļņa uz tā jau likteņa skartu cilvēku rēķina,“ viņš piezīmē.

Tomēr Rīgas domes Satiksmes departamentā skaidro, ka šeit novietot automašīnas nav ļauts jau vairākus gadus.

“Šajā posmā automašīnu nevar novietot jau kopš 2011. gada. Atpūtas ielas posmā, kas ir gar sētas malu, ceļazīmes ir izvietotas jau 2011. gadā. Savukārt otrā puse, kas ir gar dzelzceļu, apstāties un stāvēt aizlieguma zīmes ir izvietotas 2014. gada augustā. Tātad vismaz jau divarpus gadus šajos posmos nevar novietot transporta līdzekļus,” norāda departamenta pārstāve Una Ahuna-Ozola.

Pašvaldības policija regulāri saņemot izsaukumus uz šo vietu. Lai jau tā nelaimē nonākušie nebūtu jāsoda, nolemts, ka neatļautajā stāvlaukumā tiks izvietota policijas ekipāža.

“Ņemot vērā, ka šī teritorija bija strīdīga, Rīgas Pašvaldības policija sazinājās ar Būvvaldi, lai tā sniegtu oficiālu atbildi, vai tad tur drīkst novietot automašīnas, vai tā ir uzskatāma par autostāvvietu, vai nav,” stāsta policijas pārstāvis Toms Sadovskis. “Ņemot vērā, ka tika saņemta atbilde, ka tā nav uzskatāma par stāvvietu, radās situācija, ka Pašvaldības policijai faktiski nākas sodīt pēc tam, kad ir saņemti izsaukumi desmitiem automašīnu, kas ir slimnīcu apmeklētāji. Lai nebūtu šāda situācija un nevajadzētu mums bezsirdīgi sodīt slimnīcas apmeklētājus, tur šobrīd ir novietota patstāvīga ekipāža,” situāciju skaidro Sadovskis.

Viņš arī skaidro, ka par oficiālu stāvvietu to arī nevar pārveidot, jo šobrīd tā nav izbūvēta. “Vēlāk, kad jau ir visas būvatļaujas un sakārtots viss pārējais, tad ideālā gadījumā tur varētu būt stāvvieta,” neslēpj Sadovskis. Viņš atzīst, ka mūžīgi policija stāvlaukumā nevarēs stāvēt.

Ozola-Ahuna arī piebilst, ka agrāk, tagad jau smilšu laukums, iespējams, bija zaļā zona. Tas ir vēl viens arguments, kādēļ mašīnu tur aizliegts atstāt. Savukārt uz ceļa mašīnu nevar atstāt, jo tad nevar izmainīties divas pretī braucošas automašīnas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti