Dienas ziņas

Otram tiltam Jēkabpilī naudas nav

Dienas ziņas

Partijas turpina pieteikt dalību ārkārtas vēlēšanās

Vai sēņu cenas tirgū adekvātas?

Sēnes tirgū izpērk arī par ļoti augstām cenām

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Iedzīvotāji sociālajos tīklos sašutuši par sēņu cenām Rīgas Centrāltirgū, kur tās sasniedz pat četrdesmit eiro par kilogramu. Savukārt tirgotāji norāda, ka sēņu mežos ir maz un attiecīgi - cenas ir adekvātas. Tikmēr reģionos sēnes ir lētākas. Taču visur šīs meža veltes tiek izpirktas ātri neatkarīgi no cenas.

Sēņu cenu par kilogramu nosaka paši tirgotāji. To ietekmējot vairāki faktori – mežā pavadītais laiks, degvielas cenas, kā arī izmaksas par vietu tirgus placī.

Cēsu tirgū sastaptie tirgotāji atzina, ka pieprasījums pēc sēnēm ik gadu ir nemainīgs – cilvēki tās pērk, neskatoties uz noteiktajām cenām.

Skaidrīte, tirgotāja no Auciema, stāstīja, ka sēņu lasīšana un pārdošana prasa lielas pūles:

Aizbrauc līdz tam mežam, atrodi, kur (sēnes) ir, atbrauc uz tirgu un vēl samaksā tirgus naudu - nekas jau par brīvu nenotiek.

Kā stāsta sēņu tirgotāji, mežā sēņu šobrīd ir maz, lai arī ir bijušas daudzas lietainas dienas.

Tirgotāja Veronika atzina, ka pirms pāris gadiem, kad mežā bija ļoti maz sēņu, Siguldas tirgū tās pārdevusi par 30 eiro kilogramā. Viņa apliecināja, ka pircēji atrodas vienmēr: “Ir kafejnīcas un cilvēki, kuriem nešķiet tas dārgi. Ir jau arī uz to mežu jāaizbrauc, ir arī  vieta jāatrod. Citreiz visu dienu jānostaigā. Tas ir arī laika patēriņš. Nav tā, ka mūs kaut kur gaida sēnītes”.

Restorāna “Vecpuisis” Valmierā šefpavārs Andris Eisaks atzina, ka sēņu cenai nav nozīmes. Pavāri eksperimentē un meža veltes gatavo gan pastētē, gan suflē, tāpat vāra zupas un kādu sēni var pievienot pat desertam.

“Protams, vislabāk ir (pirkt) tirgū vai no kāda, kurš tās savāc un atnes. Ja (sēņu) nav, esmu pat sūtījis no Vācijas par "miljonu" kilogramā,” stāstīja pavārs. Arī šogad viņam nācies pasūtīt gailenes no Vācijas – paredzot, ka Latvijā būs sēņu laiks, pavārs tās ieplānoja ēdienkartē, bet nelija lietus un meži bija sausi. Tā kā gaileņu vietējos mežos nebija, nācās iepirkt ārzemju. Šefpavārs atzina, ka parasti sezonas sākumā sēņu cenas ir augstas, bet ar laiku tās kļūst zemākas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti