4. studija

Kāpēc Rīgas sabiedriskā transporta pieturās joprojām nav nojumju un soliņu?

4. studija

Surdo tulkojums. Ceturtā studija

Ceturtā studija

Par automobili ar piekabi Rīgas autostāvvietās jāmaksā divtik

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 6 mēnešiem.

Rīdzinieki zina, ka novietot savu auto, it īpaši Rīgas centrā ir visai liela problēma, jo atrast vietu bieži vien ir gandrīz vai neiespējami. Tad, kad auto ir garāks, piemēram, ar piekabi, tas var sagādāt neērtības un pat beigties ar soda naudu, Latvijas Televīzijas raidījumam "4. studija" pastāstīja Dainis, kurš Rīgā iebrauca ar savu auto un piekabi.

"Atstāju stāvvietā Pulkveža Brieža ielā, samaksāju. Nāku atpakaļ, un man ir kvīts logā, ka neesmu samaksājis. Jautājums tāds – uz ceļa mašīna ar piekabi skaitās viens sastāvs, bet man uzlika [sodu], it kā piekabe būtu atsevišķs transporta līdzeklis," notikušo skaidroja Dainis, kurš saņēmis sodu par piekabes novietošanu.

Vadoties pēc Ceļu satiksmes noteikumiem, pieāķēta piekabe uz ceļa ir viena vesela auto vienība.

"Jāņem vērā galvenā lieta, ir jāsaprot, cik šis auto sastāvs aizņem vietas," uzsvēra "Drošas braukšanas skolas" direktors Jānis Vanks.

"Visdrīzāk automobilis plus piekabe aizņems vairāk kā vienu stāvvietu, tas nozīmē, ka faktiski – vai tā būtu "Rīgas Satiksmes" autostāvvieta vai privātuzņēmums, kas apsaimnieko kaut kādu autostāvvietu, grib iekasēt samaksu par katru konkrēto stāvvietu, attiecīgi, ja sastāvs aizņem vairāk nekā vienu vietu, tas nozīmē, ka ir jāmaksā arī par otru stāvvietu."

"Automašīna jānovieto marķējuma robežās, proti, lai automašīna ietilptu vienā automašīnai paredzētajā vietā," skaidroja arī "Rīgas satiksmes" Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Baiba Bartaševiča-Feldmane.

"Ja runājam par piekabēm – te ir divi marķējumi, kas vienās robežās noteikti neietilpst, tāpēc gan par piekabi, gan par automašīnu ir jāveic atšķirīgas samaksas."

Bet, ja auto pārsniedz marķējuma robežas, piemēram, esmu atbraucis ar limuzīnu, kuru noteikti nevar sadalīt vairākās daļās?

"Es teiktu, ka tiem, kam ir šāda veida tehnika, ir jāsazinās ar stāvvietu operatoriem vai "Rīgas Satiksmi", jārisina jautājums, kā to izdarīt, šie gadījumi jārisina atsevišķi ar kaut konkrēto stāvvietu apsaimniekotāju," uzskata Vanks.

"Rīgas satiksme" gan apgalvo, ka ar nestandarta auto līdz šim problēmu neesot bijis, jo ne jau tikai limuzīni, bet arī citi spēkrati mēdz būt garāki par ierastajiem vieglajiem auto," skaidroja Bartaševiča-Feldmane. "Šādus limuzīnus nemēdz novietot mūsu ielās šajās autostāvvietās, jo paredzēti braukāšanai nevis novietošanai stāvvietā. Šīs te vietas ir paredzētas līdz 3,5 tonnām, tie iekļaujas šajās robežās, arī vieglie busiņi iekļaujas marķējuma robežās – plus mīnus 6 metri. Lielie autobusi, lielie transportlīdzekļi nav paredzēti ikdienas novietošanai šajās ielu malās."

"Apskatījos to maksas automātu – nekur nekādas informācijas nav, ka būtu jāmaksā par piekabi un mašīnu atsevišķi par katru," tomēr norādīja sodītais Dainis.

"Rīgas domes saistošajos noteikumos tas ir pateikts. Bet vai man uz Rīgu braucot vai, teiksim, uz Liepāju vai Ventspili braucot, jāņem visi tie pilsētas noteikumi, jāizstudē, lai zinātu, par ko man var draudēt sods?"

"Uz visiem šiem ielu malās esošiem aparātiem ir informatīvais tālrunis, kur mēs aicinām cilvēku piezvanīt par šo interesējošo jautājumu, tādējādi izvairoties no situācijām, kas var sagādāt pēc tam dažādus nepatīkamus jautājumus, piezvanot un atrisinot uzreiz," uzskata Bartaševiča-Feldmane.

Tomēr mūsu skatītājam rūgtums par Rīgas apmeklējumu palicis, jo turpat grozījies arī "Rīgas satiksmes" pārstāvis, kurš nadzīgi piemērojis sodu, nevis pabrīdinājis, ka būs jāmaksā par divām stāvvietām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti