Rīta Panorāma

Miris pasaulslavenais ģitārists Džefs Beks

Rīta Panorāma

Francijā būs plaši protesti pret pensiju reformu

Aicina ziedot, sūtot liekās mantas pakomātos

«Otrā elpa» aicina ziedot, bez maksas sūtot liekās mantas pakomātos

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 5 mēnešiem.

Jau daudzus gadus nodibinājums "Otrā elpa" palīdz nelaimē nonākušiem cilvēkiem un dzīvniekiem. Daļa ziedojumu tiek iegūti, cilvēkiem nodot savas nevajadzīgās lietas, kas pēc tam tiek pārdotas labdarības veikalos. Visu janvāra mēnesi iedzīvotāji savus ziedojumus bez maksas var sūtīt ar "Omniva" pakomātu starpniecību.

Nodibinājuma "Otrā elpa" labdarības veikalā nevienu brīdi nav miera. Visdažādākie cilvēki nāk iepirkties. Kāds meklē apģērbu, kāds traukus, vēl kāds bērnu ratiņus.  Silvija nupat kā iegādājusies kaudzīti ar grāmatām.

Silvija: "Tad, kad man ienāk prātā, ka man vajag grāmatu, visticamāk, tā šeit ir. Veikalos vairs nav, sen ir izpirkta. Un te kāds, kuram nevajadzēja, atdeva, un tā viņa dzīvo tālāk savu dzīvi. Esmu skolotāja. Pat ja man ir viens eksemplārs, es nopērku vēl divus, trīs to pašu, lai varu iedot skolēniem lasīt. Ja man ir vajadzīgs apģērbs, es arī nāku uz šejieni. Priekš kam radīt kaut ko jaunu un būt patērētāju sabiedrībai, ja mēs varam izmantot to, kas jau ir."

Lietas, kas tiek tirgotas "Otrās elpas" veikalos, ziedojuši līdzcilvēki.

"Tā ir vieta, kas vieno cilvēkus un mantas. Katram no mums mājās ir kaut kas nevajadzīgs, bet citam tas var būt ļoti noderīgs," skaidroja "Otrās elpas" vadītāja Eleonora Beržinska.

Labdarības veikalu peļņa tiek novirzīta Bērnu slimnīcas fonda un bērnu orgānu donoru programmai. Tādējādi ikviens no mums, kam mājās stāv kāda nevajadzīga lieta, to var ziedot tiem, kam tas visvairāk nepieciešams.

"Viņi atnes pie mums. Mēs mantas sašķirojam. Daļa no mantām nonāk veikalos, lai mēs varētu atbalstīt finansiāli mūsu labdarības projektus. Lielākā daļa tiek ziedota organizācijām. Mēs ar mantām atbalstām dažādas patversmes, arī dzīvnieku patversmes, sociālās aprūpes namus, sociālos dienestus, ģimenes, kurām ir mazāki ienākumi," pauda Beržinska.

Ja līdz šim cilvēki nesa labdarībai nododamās lietas uz "Otrās elpas" veikaliem, tad šomēnes šis process padarīts daudz ērtāks.

Beržinska: "Janvārī viss ir kļuvis daudz vienkāršāk. Šo akciju kopā ar "Omnivu" iedvesmoja mūsu ziedotāji, kas mums zvana un raksta, un interesējas par iespējām mums nogādāt ziedojumus kaut kur ārpus Rīgas vai Liepājas. Šobrīd mums ir pieņemšanas punkti Rīgā un Liepājā, bet pārējos reģionos nav."

Ziedojumus bez maksas "Otrajai elpai" visu janvāra mēnesi var nosūtīt, izmantojot "Omniva" pakomātu tīklu.

"Jāieiet "Omnivas" mājaslapā, sadaļā "Kampaņas". Jāaizpilda nepieciešamie dati. Tiks atsūtīts sūtījuma kods uz e-pastu," skaidroja Beržinska.

"Omnivas" pārstāvis Jānis Andžāns: " Mēs esam sagatavojuši savu ziedojumu, atbildīgi iepakojuši, lai pa ceļam nesaplīst, nesabojājas. Nākam pie pakomāta. Spiežam pogu "Nosūtīt sūtījumu". Spiežam "Sūtījums ar iepriekš sagatavotu adrešu karti". Kad pogu esat piespieduši, būs jāievada tas kods, ko būsiet saņēmis e-pastā. Mums ir jāizvēlas skapīša izmērs. Manā gadījumā kaste ir pietiekami liela. Ņemu "L" izmēru. Atveras skapītis. Būtu labi, ja jūs varētu piespiest "Izdrukāt adrešu karti". No pakomāta izdrukāsies šāda uzlīme, kuru mēs līmējam virsū uz sūtījuma."

Atvērtajā plauktā jāievieto labdarībai paredzētās lietas un durvis kārtīgi jāaizver. Pavisam vienkārši. Vēl tikai der atcerēties, ka pakomātā nebūs iespējams nosūtīt paciņas, kas liekākas par skapīša izmēru un ir smagākas par 30 kilogramiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti