Rīta Panorāma

Kristīne Prauliņa nāk lajā ar jaunu singlu "Kopā"

Rīta Panorāma

Intervija ar Ilutu Lāci

Ko iesākt ar nevajadzīgo apģērbu?

Ko iesākt ar nevajadzīgo apģērbu?

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Ne viss mūsu iegādātais apģērbs tiek novalkāts tā, ka vienīgais iespējamais risinājums ir to izmest. Un tā nu šis apģērbs varbūt pat vairākus gadus noguļ drēbju skapī, jo ir taču žēl mest ārā labu mantu, lai gan pašam tā vairs neder vai izgājusi no modes. Ko iesākt ar labu, bet pašam nevajadzīgu apģērbu?

Latvijā darbojas virkne nevalstisko organizāciju, piemēram, Latvijas Sarkanais Krusts, Pestīšanas armija, ģimeņu krīžu centri un dažādas mazturīgo biedrības, kas pieņem nenovalkātu un nesabojātu apģērbu, ko līdzcilvēki ir gatavi ziedot citiem. Katrā Latvijas reģionā būs savi pieņemšanas punkti, kur nevajadzīgās drēbes iespējams atstāt.

"Pirmkārt, jāsaka paldies visiem cilvēkiem, kas ir gatavi ziedot. Diemžēl vienlaicīgi jāsaka, ka ziedošanas kultūra ne tikai Latvijā, bet visur pasaulē ne vienmēr ir tā labākā. Mums 50-70% ziedoto mantu nākas utilizēt, jo tās turpmākai lietošanai nav derīgas," teica Latvijas Sarkanā Krusta ģenerālsekretārs Uldis Līkops.

Tāpēc, ziedojot apģērbu, jāpārliecinās, vai tas ir tīrs un, ja tā var teikt - darba kārtībā.

Labdarības veikalā "Otrā elpa" stāsta par principiem, kas jāņem vērā, dāvinot apģērbu.

"Mēs iesakām izvēlēties tādas drēbes, ko varētu dot vēl savam draugam. Lai tās ir tīras, lai tās ir lietošanas kārtībā, nav saplēstas lai kāds vēl tās var lietot. Nevajadzētu nest netīras drēbes, saplēstas, ar atirušām malām," sacīja "Otrā elpa" veikalu vadītāja Daniella Žeivota.

Ja labdarības organizācijas parasti saziedoto apģērbu nogādā klientiem vai mazturīgos aicina uz humānās palīdzības izdales punktiem, tad "Otrajai elpai" ir nedaudz cita pieeja. Modīgākās drēbes nonāk labdarības veikalos, kur citi tās var iegādāties.

"Mēs visus ziedojumus sašķirojam. Sadalām, ko varam pārdot, to mēs izliekam veikalā, un citu mēs ziedojam tālāk sociālajiem aprūpes namiem, pansionātiem, patversmēm. Attiecīgi varam sadalīt, kuram kas ir nepieciešams," teica Žeivota.

Šādā veidā ziedo gan tie, kas dāvina apģērbu, gan tie, kas to iegādājas, jo ienākumi no tirdzniecības šogad tiek ziedoti Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas orgānu donoru programmai.

Vēl viena iespēja ir nevajadzīgās, bet tajā pašā laikā labās drēbes izmest īpašos konteineros, kas izvietoti dažādās Latvijas pilsētās. Tas ir ērti, vienkārši, un nav jārēķinās ar pieņemšanas punktu darba laikiem.

Arī daži apģērbu tirgotāji piedāvā iespēju veco apģērbu atstāt savos veikalos.

Vēlāk atstātās drēbes veikals ziedo labdarībai. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti