Rīta Panorāma

Covid-19 pandēmija neatkāpjas - kāda ir Turcijas ikdiena? Saruna ar Gunu Magaznieci

Rīta Panorāma

Atkritumu vākšanas maratonā noskaidros biežāk izmesto atkritumu zīmolus. Saruna ar Tāli Bangu

Drošība uz ceļa: izgaismo velosipēdu

Izgaismots velosipēds var glābt dzīvību

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Iestājoties gada tumšajam periodam, ielu malās un uz ietvēm neredzami kļūst ne vien gājēji, bet arī daļa velobraucēju. Eksperti iesaka velosipēdistiem savus braucamrīkus aprīkot gan ar atstarotājiem, gan lukturīšiem. Tā būs drošāk gan pašiem, gan citiem ceļu satiksmes dalībniekiem.

Arī pilsētās velo apgaismojumam ir liela nozīme ceļu satiksmes drošības uzlabošanā, atzīst Ceļu satiksmes drošības direkcijā (CSDD).

“Tas ir aktuāli gan pilsētās, gan ārpus pilsētām. Velosipēdistiem ir jāredz vienam otru. Notiek ielu šķērsošana, mijiedarbība starp gājēju un velosipēdistu, velosipēdistu un autovadītāju. Ceļu satiksmē mēs visi esam kopā, jārespektē vienam otru un jābūt redzamiem,” norāda CSDD pārstāve Ilze Šipkēvica.

Šā gada desmit mēnešos uz ceļa bojā gājuši 16 velosipēdisti un skrejriteņu īpašnieki. Pērn tādā pašā laika periodā bija pieci bojāgājušie. Gan zaļā dzīves veida dēļ, gan arī, iespējams, Covid-19 pandēmijas ietekmē, velobraucēju skaits ielās pieaug. Tādēļ CSDD šoruden Rīgā un Liepājā divriteņu vadītājiem dala lukturīšu komplektus.

“Kādiem 40% bija izgaismoti velosipēdi. Pārējai daļai nebija. Tā ka ļoti lietderīgs pasākums, un mēs aicinām izgaismot savus braucamrīkus,” uzsver Šipkēvica.

Ja velosipēds ir aprīkots ar lukturīšiem vai atstarotājiem, tas ir pamanāms vismaz no 150 metru attāluma. Savukārt, ja divritenim nav neviena gaismas elementa, autovadītājs to pamanīs pēdējā brīdī, kas var izrādīties pārāk vēlu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti