Kā labāk dzīvot

Kā sadzīvot ar lāčiem Latvijas mežos?

Kā labāk dzīvot

Iespējas gudri taupīt ūdeni

Iepazīt Rīgu: dažādi apskates maršruti un pārgājieni galvaspilsētā

Iepazīsti Rīgu no jauna – kur smelties idejas pilsētas pārgājienu maršrutiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Apskates maršrutu un pārgājienu piedāvājums Rīgā ir plašs, – sākot no ekskursijām gida pavadībā, līdz pat bezmaksas apkaimju ceļvežiem, audio gida ekskursijām pa parkiem, jūgendstila iepazīšanas maršrutiem, Latvijas Radio raidījumā "Kā labāk dzīvot" stāstīja Rīgas investīciju un tūrisma aģentūras Tūrisma informācijas nodaļas vadītāja Laura Efeja un muzeja Rīgas Jūgendstila centrs direktore, arhitektūras doktore Agrita Tipāne.

Var noderēt:

"Tieši mūsu pašu rīdzinieki vienmēr ir tie, kas skrien ikdienas steigā, nespēj acis pacelt uz augšu, bet tad, kad paceļ, nevar vairs apstāties, gribas vēl un vēl skatīties," norādīja Tipāne. 

Viņa atklāja, ka Rīgas Jūgendstila centrs izveidojis dažādus maršrutus, ar kuru palīdzību iespējams atklāt un iepazīt jūgendstila arhitektūras pērles gan Vecrīgas apkaimē, gan tālāk no tās. Kopumā Rīgā ir ap 1000 jūgendstila celtnēm. 

"Piemēram, Alberta iela ir unikāls objekts, kādu patiesībā nemaz pasaulē nav tik daudz, kur visas ielas garumā redzam jūgendstila celtnes.

Tās ir ar tik bagātu dekoratīvo apdari, kādu patiesībā vienuviet citās pilsētās grūti ieraudzīt," norādīja Tipāne. Ar pastaigu maršrutiem iespējams iepazīties gan, dodoties uz muzeju klātienē, gan muzeja vietnē. Drīzumā muzejs atsāks tradīciju arī savos sociālo tīklu kontos katru piektdienu publicēt informāciju par jūgendstila pērlēm Rīgā, kuras vērts aplūkot. 

Efeja norādīja, ka pandēmijas laikā Rīgā izveidoti daudz un dažādi audio gidi. Viens no populārākajiem iepazīstina ar Rīgas parkiem. Gan audio gidu tūres, gan maksas un bezmaksas maršrutus iespējams atrast lietotnē "izi.travel", viņa ieteica. 

Daudz ideju, kā pavadīt laiku Rīgā interesanti, tostarp bezmaksas apkaimju ceļveži, pieejami arī vietnē liveriga.com

"Tāpat ir arī dažādas gidu kompānijas. Viņiem ir gandrīz 30 ekskursijas pa dažādākajām Rīgas apkaimēm piedāvājumā, un viņi arī katru nedēļas nogali sestdienās vada latviešu valodās ekskursijas, arī par salīdzinoši demokrātisku cenu," stāstīja Efeja. 

"Pēc būtības gandrīz visas Rīgas apkaimes tiek aptvertas. Ir Mežaparka, Grīziņkalna ekskursijas, ir Āgenskalna, Torņkalna, Maskavas forštates. Mēs esam to Rīgu tiešām pamanījuši pēdējos gados," viņa piebilda. 

Tāpat arvien populārākas kļūst gidu vadītas tūres angļu valodā, kurām nav noteikta cena, bet par kurām to beigās gidam jāatstāj dzeramnauda pēc pašu ieskatiem.

"Arī tajās ir dažādi maršruti. Katru rītu no Pēterbaznīcas sākas Vecrīgas tūre. Pulksten 12:00 sākas tūre, kas saucas alternatīvā Rīga, tā jau pārklāj Maskavas forštati, piemēram, ar Centrāltirgu, ar Zinātņu akadēmiju. Pēc tam ir tūre, kas saucas Rīgas slēptie dārgakmeņi, kurai pie Latvijas Nacionālās operas un baleta ir starts," stāstīja Efeja. 

"Es aicinu vienkārši skatīties, atrast savu gidu, savu īsto cilvēku, un jūs atklāsiet pavisam citu Rīgu," viņa mudināja. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti