Dienas ziņas

Reorganizēs Gramzdas pamatskolu

Dienas ziņas

"ZINOO" centrs Daugavpilī kļūst daudzveidīgāks

Zema aktivitāte iedzīvotāju sabiedriskajās apspriedēs

Gulbenieši maz iesaistās pašvaldības teritorijas plānojumā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Aktivitāte pašvaldības rīkotajās iedzīvotāju apspriedēs ir zema - tā secina Gulbenes novadā. Teritorijas plānošanas dokumentu sakārtošana skar ikvienu novada iedzīvotāju, kā arī atrisina domstarpības industriālo teritoriju ierīkošanā, tāpēc šīs apspriedes būtu vēlams apmeklēt, uzsvērusi Gulbenes novada dome.

 

Pēc teritorijas Gulbenes novads ir piektais lielākais Latvijā, kas ietver 13 pagastus. Arī teritorijas plānošana ir laikietilpīgs darbs, skaidroja pašvaldībā, kas visbūtiskāk skar pašus iedzīvotājus. Tāpēc veicamo izmaiņu apstiprināšanā būtiska loma ir iedzīvotāju iesaistei, taču nereti uz pašvaldības rīkotajām iedzīvotāju apspriedēm ierodas vien niecīgs skaits cilvēku. Šāda situācija nereti kavē izmaiņu ieviešanu reālajā vidē. Arī satiktie gulbenieši norādīja, ka rīkotās apspriedes neapmeklē dažādu apstākļu ietekmē.

“Nu, aizņemts esmu. Man ir sava nodarbošanās. Nav laika man tur iet,” atzinis gulbenietis Zigurds.

“Nepiedalos. Mani tas vairs nesaista. Neesmu jutusi, ka būtu kādi rezultāti,” sacīja gulbeniete Agra.

Kā skaidro pašvaldībā, pagastos iedzīvotāju aktivitāte ir lielāka, tomēr to nevar salīdzināt. Vienā pagastā uz apspriedi var atnākt 20, bet citā tikai viens iedzīvotājs. Iedzīvotāji biežāk izvēlas individuālās tikšanās domē, piezvana vai savus ierosinājumus iesniedz elektroniski. Līdzīga situācija bija vērojama nesen aizvadītajās sabiedriskajās apspriedēs par novada teritorijas plānojumu līdz 2030.gadam.

“Tas ir saisitīts gan ar zemes nodokli, gan ar viņu īpašumu, līdz ar to lai viņi pievērš uzmanību, jo tie ir ne tikai apbūves noteikumi un atļautā izmantošana,” uzsvēra Gulbenes novada domes pašvaldības plānotāja Dace Kurša.

Lielākā atsaucība teritorijas plānojuma apspriedēs bija no uzņēmēju puses, jo nereti nākas saskarties ar problēmu, ka piederošā teritorija nav iekļauta rūpnieciskajā zonējumā, kas apgrūtina biznesa paplašināšanu. 

“Viņi saskārās ar to lietu, ka uz lauku zemes viņi nevar veikt tādu ražošanu, kādu bija iecerējuši, vienkārši šo projektu pieteikt un realizēt, jo nebija atļauta izmantošana ražošanas teritorijai,” skaidroja Gulbenes novada pašvaldības teritorijas plānotāja Anita Vaska.

Arī iedzīvotāju iebildumi pret industriālo teritoriju paplašināšanu pagastos raisa domstarpības starp iedzīvotājiem un uzņēmējiem. Tāpēc aktīvāka visu iesaistīto pušu dalība sabiedriskajās apspriedēs palīdzētu rast kompromisu strīdu situācijās, kā arī teritorijas plānošana ritētu daudz raitāk.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti