4. studija

Vai Latvijas novados sākusies bīstama tendence - autobusu šoferi nepiestāj pieturās?

4. studija

Vai bērnudārza pasākumā pieaugušajiem vajadzētu demonstrēt falliskos simnbolus?

Vai slideni ceļi var būt iemesls, lai pastnieki laukos nepiegādātu avīzes?

Ceļu kvalitāte ziemas periodā kavē pasta piegādi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 4 mēnešiem.

Slikto ceļu dēļ pastnieki ne vienmēr var nogādāt klientiem sūtījumus. Raidījums "4. studija" skaidro pasta nepiegādāšanas iemeslus Liepupes pagastā.

"Manai mammai ir 82 gadi, un viņa ir pasūtījusi avīzes. Pasts nepiegādā tikai tāpēc, ka ir slidens ceļš! Tas nekas, ka citas mašīnas var braukt! Kāpēc "Latvijas pasts" nepiegādā Liepupes pagastā avīzes? Jābrauc viņiem ir tikai pa šoseju," jautā skatītāja Ance.

Vai pastnieki brauc jebkādos laikapstākļos, vai tie paši var izlemt, kad un vai pastu piegādās?

Uzņēmumā "Latvijas Pasts" skaidro, ka veiksmīgai pasta piegādei svarīga ir ne tikai pastnieka labā griba, bet galvenokārt ceļu kvalitāte.

VAS "Latvijas pasts" Ārējo komunikāciju vadības daļas vadītāja Gundega Vārpa skaidro, ka "ziema jau kuro gadu ir ar ļoti mainīgiem laikapstākļiem, kas rada galvassāpes gan mums, gan tiem, kas uztur ceļus, gan tiem, kuriem ir jānodrošina piekļuve savai pastkastītei. Visā Latvijā piegāde notiek dažādos veidos atkarībā no laikapstākļiem un apkalpojamās teritorijas lieluma. Mums ir pastnieki kājāmgājēji, mums ir pastnieki riteņbraucēji, mums ir pastnieki, kas brauc ar motorolleriem, mums ir pasta automašīnas un mums ir arī automašīnas, kuras mēs nomājam no darbiniekiem, attiecīgi  apmaksājot benzīna izmaksas un visu pārējo.

Ir bijuši gadījumi, ka mūsu pastnieki ar laivām plūdos ir mēģinājuši piegādāt sūtījumus, ir bijis atkalas laiks, kad ir izmantotas arī slidas, lai piegādātu sūtījumus. Bet jāsaprot, ka visi šie gadījumi ir tādi… tā nevar būt sistēma! Principā ir jābūt tā, ka šiem ceļiem ir jābūt lietojamiem, lai saņemtu sūtījumus, ja ne, tad katram jārēķinās ar to, ka pēc šiem sūtījumiem nāksies ierasties pašam pasta nodaļā."

Runājot par Liepupes gadījumu, Vārpa skaidro, ka "šajā gadījumā tam īsti nav nozīmes, jo pa ceļu, pa kuru nav iespējams braukt, nevarēs izbraukt ne privāts transports, ne arī nomāts transports, ne arī pastnieks varēs aiznest kājām.

Liepupē gan decembrī, gan arī janvāra sākumā ceļa apstākļi ir bijuši ļoti dažādi un vietām ļoti izaicinoši. Pašvaldība ne visur bija spējusi ceļus iztīrīt, attiecīgi bija vietas, kur sūtījumu piegāde nebija iespējama vai kavējās. Šādi apstākļi joprojām ir uz atsevišķiem ceļu posmiem Liepupē, kā mums ziņo Liepupes pastniece. Vakar, ceturtdien, nebija iespējama piegāde uz Vecmuižas ceļa, šodien pastniece dosies atkārtoti."

Tomēr ne tikai ceļu stāvoklis un pašvaldības labā griba var būt pie vainas pasta sūtījumu nesaņemšanai.

"Nereti sūtījumu piegādi nobloķē mežizstrādes tehnika, attiecīgi pa to [ceļu] vispār nav iespējams pārvietoties un kaut kādu periodu piegādāt sūtījumus. Liepupes pastniece par šādu situāciju ir ziņojusi janvārī arī policijai, jo sūtījumu piegāde nav bijusi iespējama," skaidroja Vārpa.

Uzņēmumā "Latvijas pasts" vēlreiz uzsver, ka izprot savu klientu vajadzības, tomēr laikapstākļi un meža darbos izdangātie ceļi bieži vien aizkavējot visapzinīgākos pastniekus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti