4. studija

Priekuļos pēc ielu remonta bedres un peļķes palikušas, tikai šķembas lido pa gaisu!

4. studija

4. studija

Kāpēc naudas pārskaitījums nenonāk pie adresāta un dāvanas vietā ierodas pārbaude?

Bankas brīdina: Neapdomīgie joki maksājumu mērķa aprakstā aizkavē pārskaitījumus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Banku pārskaitījumu sistēmu uzrauga arī automātiski, un sistēma aptur maksājumus, ja to mērķos parādās aizdomīgie vārdi. Pēc tam maksājums ir jāpārbauda bankas darbiniekam, un, ja skaidrības nav, viņiem pat jāsazinās ar klientu un jālūdz paskaidrojumi. Tāpēc bankas uzsver – jokiem maksājumu mērķa aprakstā nav vietas.

“SEB” Privātpersonu komunikācijas vadītāja Jeļena Novaka skaidroja, ka “maksājuma mērķis nav vieta jokošanai, jo dažreiz var gadīties, ka tas maksājums ir svarīgs, un tas maksājuma mērķis var būt kā pierādījums, ka tā nauda aizgāja. Jo var būt kaut kādas tiesvedības vai vēl kādas lietas, ka jāpierāda, ka šis maksājums ir bijis”.  

Visvairāk jāizvairās maksājuma uzdevumā pajokot par tēmām, kas saistītas ar ļoti nopietniem likuma pārkāpumiem. Pēc šādām asprātībām jārēķinās, ka nauda aizkavēsies.

“Swedbank” mediju attiecību vadītājs  Jānis Krops atzina, ka ir  “bijuši gadījumi, kad cilvēki ir neapmierināti, bet tad – galu galā, ja paši esat jokojuši, uzrakstot bezmaz vai “par seksuāliem pakalpojumiem”, tad diemžēl kādam darbiniekam ir jāpārbauda, vai šādam ierakstam ir pamats vai nav”.

Arī pārskaitot naudu mīļotajam cilvēkam, vislabāk privātās iesaukas vai mīļvārdiņus paturēt pie sevis. Īpaši tāpēc, ka mīļvārdiņi nereti mēdz būt daudz pikantāki nekā zaķīši, kaķīši vai saulītes un sistēma maksājumu aizkavēs.

Aizdomīgos vārdus atlasa bankas automātiskā sistēma, bet bankas darbinieki pēc tam ir spiesti manuāli pārbaudīt, vai maksājumam droši var dot zaļo gaismu.

Jeļena Novaka stāstīja, ka bankas darbiniekam, kurš saprot, ka tas var būt bijis joks, tik un tā ir jāsazinās ar to klientu, jāpārjautā tas paskaidrojums, un tas vienkārši aizkavē visu procesu.

Savukārt, ja nākas attālināti apsveikt tuviniekus, dāvanu naudas izteiksmē neliekot skaistā aploksnē, bet gan ar naudas pārskaitījumu, maksājuma mērķis “dāvana” pats par sevi nav slidens, ja vien summa nav oligarha cienīga.

“Dāvanām ir arī limiti. Dāvanu pamatotībai jābūt saskaņotai ar mūsu likumdošanu. Un no dažām dāvanām, skatoties, kā izlietojat, var pat maksāt nodokļus. Ja ir dāvana, tad arī rakstiet – tā ir dāvana jūsu tuvam cilvēkam,” iesaka bankas “Citadele” Privātpersonu apkalpošanas direkcijas vadītāja Baltijā Anna Fišere-Kaļķe.

Taču jāņem vērā, ka dažkārt arī godprātīgi aizpildīts maksājuma uzdevums galu galā rada pārpratumus.

Jānis Krops stāstīja par gadījumu, kad draugu kompānija plānoja doties uz “Guns N Roses” koncertu, viens ir nopircis biļetes, un pārējie sameta naudiņu atpakaļ par savām biļetēm un rakstīja “par Guns N Roses”. 

“Taču automātiskā sistēma angļu valodā izķēra šo vārdu “guns” – ieroči un domāja, ka tas var būt par kaut kādu ieroču tirdzniecību. Visticamāk, ja būtu uzrakstīts par biļetēm uz koncertu “Guns N Roses”, iespējams, šī automātiskā sistēma tāpat to vārdu “guns” būtu noķērusi, bet cilvēkam, kurš manuāli pārbauda, to būtu uzreiz vienkāršāk saprast, nevajadzētu pārbaudīt citus apstākļus,” stāstīja Krops.

Visi aptaujātie banku pārstāvji uzsver – visefektīvāk maksājuma mērķi norādīt īsi, konkrēti un precīzi, citādi pašiem vien nākas ciest.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti