Zilaļģu dēļ neiesaka peldēties Buļļupes peldvietā

Zilaļģu un citu fitoplanktona aļģu ziedēšanas dēļ iedzīvotāji aicināti nepeldēties Buļļuciema peldvietā, pretim Tīklu ielai 10, skaidrojusi Jūrmalas pašvaldība.

Saskaņā ar 23. augustā veikto neoficiālo peldvietu peldūdens monitoringu, citās iedzīvotāju iecienītajās neoficiālajās peldvietās peldūdens kvalitāte ir atbilstoša un peldēties ir droši – Slokas karjerā, kā arī Lielupē – Dadžupes ielas galā Dubultos, Plūdu ielas galā Dzintaros, Vasarnīcu ielas galā Valteros, pie Buļļu kāpas (Baltās kāpas) Vārnukrogā, pretī Ražas ielai Druvciemā, pretī Vikingu ielai 12/14 Lielupē un pretī Raiņa ielai Slokā.

Pašvaldība atgādina, ka zilaļģēm sadaloties, ūdenī var izdalīties toksīni, kuriem var būt ādu un gļotādu kairinoša iedarbība, kas izsauc dažādas alerģiskas reakcijas.

Tāpat pašvaldība aicina ievērot Veselības inspekcijas norādījumus un nepeldēties Buļļupes peldvietā līdz nākamo analīžu rezultātu publicēšanai. Nākamais paraugu ņemšanas datums neoficiālajās peldvietās plānots šī gada 6. septembrī, kas būs noslēdzošais šī gada peldsezonā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti