4. studija

Kāpēc Rīgā tiek slēgti Valsts policijas iecirkņi?

4. studija

4. studija. Valsts policijas iecirkņi un bites

Kā pareizi norobežot kailsauļotājus jeb nūdistus no pārējiem atpūtniekiem?

Inčupes nūdistu pludmalē iebetonē par kailsauļotāju klātbūtni brīdinošās zīmes

Latvijā ir izveidotas speciālas pludmales, kurās ir ļauts sauļoties, peldēties un arī atpūsties absolūti kailiem. Šādas pludmales ir Liepājā, Ventspilī, Vecāķos, Vakarbuļļos, Lielupē un arī Inčupē. Citi, konservatīvāki atpūtnieki tomēr uzsver – šīm zonām jābūt labi saredzamām un saprotami norobežotām, lai nerastos pārpratumi. 

Sauļoties kailam tik tiešām nav slikti, taču tas ir jādara norobežotās vietās. 

"Vērsos faktiski Inčupes iedzīvotāju vārdā. Runa ir tieši par nūdistu pludmali, jo sākas sezona. Mēs ar ģimenēm dodamies uz jūriņu, ir noteiktas vietas, kur nūdisti var atrasties, un ļoti vēlētos, lai šīs robežas vairs netiktu pārkāptas," teica vietējais iedzīvotājs Kaspars. "Katrā ziņā mēs neesam pret kailumu un pret nūdistiem, bet katrai lietai ir jābūt savā vietā."

Inčupes nūdistu pludmale ir viena no iecienītākajām, jo tā atrodas ciešā Rīgas tuvumā. Kailsauļotāji šeit pulcējušies jau padomju gados. Atbilstoši mūsdienu prasībām 2020. gadā Saulkrastu pašvaldība par godu cilvēkiem, kuriem patīk publisks kailums, izstrādājusi saistošos noteikumus, kas paredz, ka vietai jābūt zīmju ierobežotai. Taču ne vienmēr šos noteikumus pašiem izdodas pildīt, norādīja vairāku bērnu tēvs Kaspars. 

"Teritorija... neteikšu, ka nav norobežota, bet nav pareizi atzīmēta. Ir jāievēro, ja ir nolikta zīme, tātad noteiktā attālumā no parastajām pludmalēm, tā zīme būtu jāievēro. Jo savādāk, ja tu staigā, piemēram, ar ģimeni gar jūru, var sanākt nepatīkams pārsteigums.

Mums jau vairs nav 20 gadu, mūs ir grūti ar kaut ko pārsteigt, bet mazam bērnam tas ir samērā liels šoks, ja kaili ķermeņi nāk ārā no jūras vai spēlē volejbolu,"

viņš turpināja.

Saulkrastu novada domes Komunikācijas un tūrisma nodaļas vadītāja Baiba Stjade skaidroja, ka šobrīd šī pludmale ir iezīmēta virzienā no Baltās kāpas uz Lilasti kilometra garumā. "Ir iebetonētas informatīvās zīmes, lai visiem ir skaidrs, kur sākas nūdistu pludmale un kur tā arī beidzas," viņa piebilda.

Tomēr realitātē pārliecināmies, ka no zīmēm, kurām vajadzētu brīdināt par kailu cilvēku klātbūtni, palikuši vien stabi. Līdz ar to jebkurš viesis, kas šeit nonācis, var nesaprast, ka šeit atpūšas arī kailsauļotāji. 

Stjade atzina, ka arī pagājušajā gadā un iepriekšējos gados bija problēmas, kad, uzstādot zīmes, apmeklētāji tās nolauza, demolēja, visādi centās noņemt nost.

"Tāpēc tika pieņemts lēmums, ka šīs zīmes ir kārtīgi jāiebetonē, lai tās stāvētu stabili un tās nevarētu tik viegli noņemt,"

viņa paskaidroja.

Pašvaldība pēc raidījuma sižeta filmēšanas atsūtīja fotogrāfijas kā apliecinājumu, ka Inčupes nūdistu pludmalē zīmes ir atjaunotas, un uzsvēra, ka viens no vietējo likuma sargu pienākumiem ir sekot, vai pludmalē tiek ievērota kārtība un respektētas zīmes. Pašvaldība arī aicināja gan viesus, gan arī vietējos iedzīvotājus cienīt nūdistu izvēli šajā pludmalē atrasties kailiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti