Jelgavā svinēs Piena, maizes un medus svētkus un Latvijas novadu Siera dienu

26. augustā Jelgavā notiks 23. piena, maizes un medus svētki, kur Hercoga Jēkaba laukumā vienkopus varēs satikt maizniekus, biteniekus un piena ražotājus no visas Latvijas. Skvērā aiz kultūras nama notiks 21. Latvijas novadu Siera diena, kur piedalīsies dažādi siera ražotāji, informēja Jelgavas valstpilsētas pašvaldības iestādes "Kultūra" pārstāve Jana Bahmane.

Svētku atmosfēru bagātinās plaša koncertprogramma un dažādas izzinošas un jautras aktivitātes.

Latvijas Biškopības biedrība aicinās uz medus degustācijām, kurās varēs gan nogaršot medu, gan iepazīt tā veidus – speciālisti pastāstīs, parādīs un izglītos interesentus par medus dažādību.

Latvijas Maiznieku biedrība šogad atzīmē 30 gadu jubileju.

Svētkos no plkst. 10.00 līdz 15.00 Hercoga Jēkaba laukumā muzicēs Mārtiņš Jātnieks un grupa "The Farmers", kā arī grupa "Jelgava Festival Band".

Siera dienā apmeklētājiem būs iespēja degustēt un iegādāties vismaz 70 siera šķirnes un citus piena produktus no Latvijas lielākajiem uzņēmumiem un visu novadu zemnieku saimniecībām. Paredzētas arī dažādas gardas un izzinošas aktivitātes. Plkst. 11.00 notiks "Garšu parāde", vārtus vērs arī Eiropas aizsargāto Latvijas īpašo produktu sēta, notiks Siera dienai tradicionālā siera zupas vārīšana. To šogad gatavos šefpavārs Havjers Garsija kopā ar pavārēm no Līvāniem un Ogres tehnikuma.

Svētku noslēgumā no plkst. 19.30 līdz 1.00 brīvdabas koncertzālē "Mītava" notiks koncertballe, kurā uzstāsies Kaspars Markševics un grupa, bet no plkst. 22.00 balli turpinās grupa "Klaidonis".

Svētku programma
Svētku programma

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti