Ko darīt, ja kredītu maksājumu problēmas ieilgušas?

Finansiālo situāciju var sarežģīt dažādi neparedzami notikumi un neplānoti pēkšņi izdevumi. Ja problēmas ir ieilgušas un nav vairs iespējams veikt kredītu maksājumus, Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) aicina apsvērt atbrīvošanu no parādsaistībām, ja parādu kopsumma nepārsniedz 5000 eiro, pastāvot īpašiem nosacījumiem, vai maksātnespējas procesu, ja parādu kopsumma pārsniedz 5000 eiro.

Informācija par fiziskās personas maksātnespējas procesa norisi ir pieejama Maksātnespējas kontroles dienesta tīmekļvietnē un Tieslietu ministrijas materiālā. Dokumentus var sagatavot pats vai arī ir iespēja dokumentu sagatavošanā izmantot konsultācijas.

Ja domā vērsties pēc palīdzības pie  juridisko pakalpojumu sniedzēja, ņem vērā sekojošo:
•    Pirms piekrīti pakalpojumam un slēdz līgumu, iepazīsties ar visu informāciju un pieejamām atsauksmēm par iespējamo juridisko pakalpojumu sniedzēju.
•    Ikvienā situācijā lēmums ir jāpieņem nesteidzīgi.
•    Arī tad, ja piedāvājums izteikts telefoniski, patērētājam ir tiesības lūgt laiku pārdomām un līguma noteikumu iepazīšanai.
•    Pirms paraksti līgumu, obligāti tas jāizlasa
•    Pievērs uzmanību, ka iepriekš sagatavotos līguma projektos patērētājam (fiziskai personai) nedrīkst iekļaut  tādus līguma noteikumus, kas ir pretrunā ar līgumslēdzēju pušu tiesiskās vienlīdzības principu un normatīvajiem aktiem, jo netaisnīgi līguma noteikumi nav spēkā, jau sākot ar līguma noslēgšanas brīdi.  (Ar  netaisnīgiem līguma noteikumiem var iepazīties Patērētāju tiesību aizsardzības likuma 6. pantā, savukārt neskaidri un neprecīzi rakstveida līguma noteikumi tiek tulkoti par labu patērētājam).
•    Labākais veids, kā pasargāt sevi no maldinošiem solījumiem, ir būt informētam par fiziskās personas maksātnespējas procesa norisi. 

Lai izvairītos no negodprātīgiem juridisko pakalpojumu sniedzējiem, jāatceras, ka neviens juridisko pakalpojumu sniedzējs nevar garantēt sekmīgu maksātnespējas procesa pabeigšanu.

Tāpat jānorāda, ka ikvienam ir pienākums sadarboties ar parāda atguvēju, ja tiek saņemts paziņojums par parādu. Izvairīšanās no saziņas ar kreditoru var būt par iemeslu maksātnespējas procesa izbeigšanai.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti