Atjaunošanas darbu laikā apmeklētājiem būs slēgta liela daļa Ēbelmuižas parka

Rīgas pašvaldība sākusi atjaunot vēsturisko Ēbelmuižas parku, kas atrodas Ziepniekkalnā, un patlaban tiek veikti celiņu gultnes sagatavošanas darbi parka daļā starp Ēbelmuižas ielu un Zaļenieku ielu. Lai nodrošinātu savlaicīgu visu plānoto darbu izpildi, no pirmdienas, 25. septembra, uz laiku apmeklētājiem tiks slēgts viss parks, izņemot bērnu rotaļu laukumu un vingrošanas laukumu pie Ēbelmuižas ielas, tāpēc Rīgas pašvaldībā aicināja iedzīvotājus būt saprotošiem.

Pašvaldībā informēja, ka kopā iecerēts uzbūvēt 2728 kvadrātmetrus (m2) bruģa seguma celiņu un 4270 m2 grants seguma celiņu. Paredzēts uzstādīt 40 soliņus, kā arī atkritumu urnas un velostatīvus. Darbus pēc Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta pasūtījuma veic iepirkuma konkursā uzvarējusī pilnsabiedrība "BI ZENG". Būvdarbus parkā ir paredzēts pabeigt šoruden.

Savukārt pašvaldības aģentūra "Rīgas gaisma" plāno parkā veikt apgaismojuma izbūves darbus.

9,3 hektārus plašais Ēbelmuižas parks izbūvēts ap seno Ēbela muižu Ziepniekkalna centrā starp Graudu, Zaļenieku, Ēbelmuižas un Valdeķu ielu. Tas ir viens no Rīgas vecākajiem muižu parkiem un uzskatāms par apkaimes sirdi. Parkā aug Pārdaugavā resnākais dižozols, tā apkārtmērs ir 5,6 metri.

20. gadsimta 70. gados parks netika īpaši kopts, 20. gadsimta 80. gadu vidū tas sāka pamazām izaugt un pārvērsties par necaurejamiem džungļiem.

2015. gadā Ēbelmuižas parkā no Rīgas centra iekšpagalma pārstādīja 20–30 gadus veco pelēko riekstkoku, kam tur bija kļuvis par šauru. 2016. gadā parkā iestādīja piecus no desmit Šveices vides aktīvista Šahverdi Ahadova Rīgai dāvinātajiem augstvērtīgo grieķu valriekstu stādiem, kas ziedēs ar rozā ziediem. Lai parks kļūtu par zaļu un aizsargātu vietu pilsētvidē, SIA "Rīgas meži" 2017. gadā sāka norobežojošu stādījumu ierīkošanu teritorijas perimetrā.

2019. gadā parkā iestādīts ozols un trīs liepas. 2020. gadā SIA "Rīgas meži" Ēbelmuižas parkā iestādīja 15 kokus, izveidojot stādījumus gar Ēbelmuižas ielas malu, skaidroja pašvaldībā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti