Rīta Panorāma

ASV kinoteātros skatītākā fantastikas filma "Pilsoņu karš"

Rīta Panorāma

Laika ziņas

Kā iegūt velosipēda vadītāja apliecību?

Velosipēda vadītāja apliecība – bērniem jau no 10 gadu vecuma. Kā to iegūt?

Bērniem, kas pārvietojas ar velosipēdu, nepieciešams nokārtot velosipēda vadītāja apliecību. Šāda apliecība vai augstākas kategorijas apliecība, piemēram, autovadītāja tiesības, nepieciešama arī pilngadīgām personām, kas pārvietojas ar elektroskrejriteni. Kā iegūt velosipēdista apliecību, un kā sagatavoties eksāmenam?

Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) pārstāvis Mārtiņš Mālmeisters norāda – lai rūpētos gan par sevi, gan par citiem satiksmes dalībniekiem, ir jāzina pamata ceļu satiksmes noteikumi.

"Ja jaunietis vēlas braukt ar velosipēdu, noteikti ir vajadzīga velosipēda vadītāja apliecība un galvā noteikti ir jāvelk aizsargķivere. Tas attiecas uz jauniešiem vecumā līdz 17 gadiem ieskaitot," skaidro Mālmeisters.

Velosipēdista apliecību, lai varētu piedalīties ceļu satiksmē, var iegūt no 10 gadu vecuma. Šāda apliecība nepieciešama arī tad, ja jaunietis vēlas vadīt elektroskrejriteni, kas ir atļauts no 14 gadu vecuma.

Lai iegūtu velosipēda vadītāja apliecību, sākotnēji ir mazliet jāpamācās teorētiskās zināšanas. Eksāmens jākārto klātienē, piesakoties jebkurā CSDD klientu apkalpošanas centrā. Eksāmenā jāatbild uz 10 jautājumiem. Ja ir astoņas pareizas atbildes, velosipēda vadītāja apliecība ir kabatā.

"Visērtāk pamācīties bērniem ir CSDD mājaslapā, kur ir visa aktuālā informācija par velobraukšanas noteikumiem. Protams, ir arī dažādi citi izdales materiāli, kuros ir pamati, kas ir jāzina velosipēdu vadītājiem," stāsta CSDD pārstāvis.

Jānokārto ir tikai teorētiskais eksāmens, praktiskais eksāmens šajā gadījumā nav nepieciešams.

Pilngadīgām personām velosipēdista apliecība nav obligāta. Taču tā ir nepieciešama, ja cilvēks vēlas vadīt elektroskrejriteni, un tā vadītājam nav kādas citas kategorijas apliecība, piemēram, mopēda vai autovadītāja. 

"Ja velosipēda vadītāja apliecību bērni un jaunieši līdz 17 gadiem (ieskaitot) var iegūt bez maksas, tad pieaugušajiem cilvēkiem, lai iegūtu velosipēda vadītāja apliecību, šis būs maksas pakalpojums," norāda Mālmeisters.

Pilngadīgām personām maksa par teorētiskā eksāmena kārtošanu velosipēda vadītāja apliecības iegūšanai ir 7,74 eiro, papildus jāmaksā arī par velosipēda vadītāja apliecības saņemšanu 6,84 eiro. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti