Rīta Panorāma

Laika ziņas

Rīta Panorāma

Intervija ar VP Reaģēšanas pārvaldes priekšnieku Juri Jančevski

Ar īpašu apģērbu atver pasauli cilvēkiem ratiņkrēslos

Ar īpašu apģērbu atver pasauli cilvēkiem ratiņkrēslos

Pirms dažiem gadiem Ilona Daukšte pievērsās sociālajai uzņēmējdarbībai, lai radītu īpašu apģērbu, kas būtu piemērots cilvēkiem ratiņkrēslos. Gandarījumu savā darbā viņa izjūt, ieraugot, kā apģērbs šiem cilvēkiem atver pasauli.

Sociālā uzņēmējdarbība risina sabiedrībai svarīgas problēmas, radot produktus un pakalpojumus ar augstu sociālo pievienoto vērtību un visu peļņu novirzot attīstībā un jaunu produktu ražošanā.

Palīdzības sniegšana citiem Ilonai Daukštei nav bijusi sveša, jo gandrīz 10 gadus viņa vada arī biedrību "Gaismas laiva", nodrošinot iespēju jauniešiem kopā ar senioriem apceļot Latviju, radot vidi un iespējas dažādām paaudzēm savstarpēji komunicēt un mijiedarboties.

"Savā ceļā iepazinos ar Diānu Ponaskovu, iepazinos sociālās uzņēmējdarbības vienā no semināriem bijušajā "RB Caffe", kurā strādāja cilvēki ar funkcionāliem traucējumiem. Mūsu vērtības un idejas sakrita, lai mēs kopā sāktu ceļot. Tieši šī ceļošana noveda pie iniciatīvas, ka ceļojot, līdzko mainās laika apstākļi, realitātē ceļojums beidzas, ja pēkšņi ir negaidīts lietus un vējains. Lai ceļojums turpinātos, ir jābūt piemērotam apģērbam."

Un tā kopā ar Diānu izveidojušas sociālo uzņēmumu, kurš rada apģērbu cilvēkiem ar kustību traucējumiem.

"Ir tāda elementāra lieta kā uzroči, kas ikdienā palīdz pasargāt rokas no dubļiem un nobrāzumiem un pasargā arī apģērbu," skaidroja Daukšte.

Radīti arī lietusmēteļi un kāju sildītāji, lai cilvēks varētu doties ārā no mājām jebkuros laika apstākļos.

"Pateicoties Paralimpiskajai komitejai, mēs uzšuvām visiem paralimpiešiem kērlingā siltu apģērbu kājām, mugurai, lai viņi varētu doties uz pasaules čempionātu Kanādā," sacīja sociālā uzņēmēja.

Viņa skaidroja, ka sociālajā uzņēmējdarbībā visi ienākumi, kuru uzņēmumam vēl gan nav, bet brīdī, kad tie būs, tiks novirzīti atpakaļ uzņēmuma attīstībā, izaugsmē, jaunu produktu, aksesuāru ražošanā.

Ilonas Ikdiena ir ļoti dinamiska – viņa mācās daudz jaunu lietu, apmeklē seminārus, kur apgūst uzņēma vadīšanas, mārketinga un citas prasmes.

Cilvēki, kuri pazīst Ilonu, viņu raksturo pozitīvi: "Ļoti atsaucīga, vienmēr gatava palīdzēt, ja ir nepieciešams. Tāds cilvēks, kas uzreiz telpu padara gaišāku." (Biedrības "Akva Rīga" dibinātājs Edvards Siliņš)

Psiholoģe Džīna Gunta Grīnberga norādīja: "Ilona ir cilvēks–enerģija. Viņa spēj ieraudzīt projektos un lietās, un cilvēkos to, ko citi neierauga. Viņa unikālā spēja ir to salikt kopā un izveidot kaut ko pilnīgi jaunu."

Ilona skaidroja, kas viņai rada gandarījumu savā darbā: "Redzot, ka cilvēkiem tāda vienkārša lieta kā apģērbs atver pasauli. Šī iespēja būt ārā tiek iedota kā brīvība būt un baudīt, baudīt lietu, baudīt varbūt makšķerējot, varbūt esot kopā pilsētas svētkos, kaut arī lietus līst."

18. novembrī Ilona mājās nesēdēs un aicina to nedarīt arī citus cilvēkus ratiņkrēslos.

"Dosimies kopā ar Diānu pie Brīvības pieminekļa. Lai vai kādi būs laika apstākļi, mēs būsim sausas," viņa norādīja.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti