Rīta Panorāma

Eiropas kino balvu saņem "Kritiena anatomija"

Rīta Panorāma

Laika ziņas

Paciņas un vēstules pirms svētkiem jānosūta laicīgi

Sūtījumu piegādātāji mudina nevilcināt svētku paciņu un vēstuļu sūtīšanu

Jau šobrīd gan "Latvijas pasts", gan citi kurjeri, kas piegādā paciņas, izjūt sūtījumu apjoma lielu pieaugumu. Uzņēmumos uzsver – dāvana vai vēstule, ko esat sagatavojis saviem draugiem vai radiem, ir jānosūta laikus.

"Latvijas pastā" šobrīd darbiniekiem darba pilnas rokas. Gan no ārvalstīm, gan Latvijas iekšienē cilvēki steidz sarūpēt dāvanas un sūtīt viens otram paciņas svētkos.

Uzņēmuma valdes priekšsēdētāja Beāte Krauze-Čebotare norādīja: "Apjomi tiešām ir pieauguši. Mēs redzam, ka cilvēki strādā arī papildu maiņās, lai mēs tiktu galā ar sūtījumu apstrādi. Mums tiešām ir prieks, ka arvien vairāk cilvēku izvēlas arī internetā iepirkties un sagādāt sev dāvanas elektroniskā veidā. Nāk arī no ārzemēm. Mēs redzam, ka ļoti aktīvi ārzemju radi, draugi sūta paciņas saviem mīļajiem Latvijā."

Tiem, kas vēlas sūtīt kaut ko uz ārzemēm, nu jau būs par vēlu – nepagūs piegādāt. Jārēķinās, ka visā pasaulē šobrīd sūtījumu skaits ir pieaudzis, un tas var iestrēgt kādā citā valstī.

Savukārt sūtījumiem Latvijā pēdējais termiņš, kad tos var nodot pasta nodaļā vai pakomātā, ir 17. decembris, skaidroja uzņēmumā.

Tas attiecas ne tikai uz paciņām, bet arī uz apsveikumu kartītēm un vēstulēm.

Krauze-Čebotare norādīja: "Apsveikumu kartīšu un vēstuļu šogad ir ļoti daudz. Bērni arī sūta savas vēstules Salavecim, un mums darba apjoms tiešām palielinās."

Sūtījumu apjoma pieaugumu izjūt arī sūtījumu piegādes uzņēmumos DPD un "Omniva".

"DPD  Latvija" pārstāve Dita Mirbaha pauda: "Kā tas ir katru gadu, jau pēc valsts svētkiem ļoti pieaug sūtījumu apjoms. Šobrīd tiekam galā ar sūtījumu apjomu ļoti labi. Lielāks izaicinājums ir sniegs, neizbraucamie ceļi, kas rada papildu neērtības un slodzi kurjeriem."

Arī uzņēmumā "Omniva Latvija" sacīja, ka ar lielo sūtījumu skaitu šobrīd var tikt galā.

"Omniva Latvija" vadītājs Gusts Muzikants vērtēja: "Šobrīd mēs varam sašķirot 6000 sūtījumu stundā. Vēl nav nokavēts, bet, protams, es aicinu visus neatlikt uz pēdējo dienu. Jo laicīgāk sāksim, jo pašiem būs mierīgāk. Ja mēs gribam no pakomāta uz pakomātu nosūtīt sūtījumu, lai cilvēks saņemtu Ziemassvētkos, tad pēdējais datums būs 22. decembris līdz plkst.17.00. Bet atkārtoju – nenovilksim līdz beigām, darīsim to visu ātrāk."

Uzņēmumā DPD norādīja, ka arī 23. decembrī kurjeri strādās un tiks papildināti paku skapji. Tomēr, lai sūtījums tiešām tiktu piegādāts līdz svētkiem, visdrošāk to būtu nosūtīt līdz 19. decembrim.

"DPD Latvija" pārstāve teica: "Arī tad, ja paku skapji ir pilni, mēs vairākas reizes dienā dodamies uz šiem paku skapjiem un papildinām, un rūpējamies par to, lai paka nokļūst pie saņēmēja vienas darba dienas laikā. Ļoti aicinām parūpēties par savlaicīgu sūtījumu izņemšanu. Tiklīdz atnāk īsziņa, tā steigties pēc pakas, lai atbrīvotu vietu citiem sūtījumiem."

Pasta uzņēmumos arī atgādināja – izmantojot paku skapjus, lai viss notiktu laikā un bez pārpratumiem, noteikti ir jāpārbauda, vai ir norādīta precīza adrese un vai svītrkods ir salasāms.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti