Atjaunota septembrī tīši bojātā pastaigu taka Siguldā

Septembrī tīši sabojātā Siguldas pastaigu taka, kas savieno Gaujas senleju ar Šveices ielu pie Siguldas Mākslu skolas "Baltais flīģelis", ir atjaunota, informēja Dabas aizsardzības pārvaldē (DAP), norādot, ka tā tagad pieejama ikvienam apmeklētājam.

DAP Vidzemes reģionālās administrācijas direktors Rolands Auziņš norādīja, ka šobrīd kritiskie takas elementi ir salaboti un tā atkal pieejama drošai lietošanai, un pauda nožēlu, ka kāda nepārdomātas rīcības dēļ to bija nācies slēgt.

DAP arī ieteica jaunu galamērķu izvēlei lietot mobilo lietotni "Dabas tūrisms", kur var ātri saplānot dienu skaistai pastaigai vai izbraucienam dabā jebkurā Latvijas vietā. Šajā lietotnē ir apkopoti vairāk nekā 500 dažādi dabas tūrisma galamērķi – dabas takas, skatu vietas, torņi, laipas, velo un laivu maršruti, putnu un dzīvnieku vērošanas vietas.

Pirms 50 gadiem dibinātais Gaujas Nacionālais parks (aptuveni 92 000 platībā) izveidots, lai aizsargātu mazpārveidotas dabas teritorijas, Gaujas senlejas un tās apkārtnes unikālās dabas vērtības, vienlaikus nodrošinot teritorijā rekreācijas un dabas aizsardzības funkcijas.

Tieši tādēļ Gaujas, Amatas un Braslas krastos iekārtotas ūdens tūristu apmetnes, autobraucējiem paredzētas vairākas autotūristu apmetnes, kājāmgājēju takas ir vairāk nekā 100 kilometru kopgarumā, bet velotūristiem maršruti pieejami visā parka teritorijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti