4. studija

Kāpēc cilvēki savas mājas pagalmā spiesti paciest agresīvu svešinieku?

4. studija

Ceturtā studija

Kam paredzēti autostāvvietas noteikumi, ja tos nevar izlasīt?

Lai izlasītu noteikumus, jāņem līdzi trepes. Vai autostāvvietās tas ir pieņemami?

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 1 mēneša.

Nereti privātajās autostāvvietās autovadītāji itin ātri saņem sodu, jo nav ievērojuši kompāniju uzstādītos noteikumus. Ir vietas, kur šie noteikumi ir tik gari un apjomīgi, ka neviens pat necenšas tos izlasīt, bet ir vietas, kur tos izlasīt vispār nav iespējams. Autovadītāji sūdzējušies, ka stāvvietas noteikumus izlasīt ir teju neiespējami pie zivju paviljona Rīgas Centrāltirgū, kur tie uzstādīti tik augstu, ka, lai tos izlasītu, vajag talkā ņemt trepes, vēstīja Latvijas Televīzijas raidījums "4. studija". Tikmēr Patērētāju tiesību aizsardzības centrā (PTAC) norādīja, ka līdzīgas sūdzības no patērētājiem tiek saņemtas bieži.

Valters, kurš ir gara auguma vīrs un bieži apmeklē Centrāltirgu, pauda izbrīnu, ka pat viņš nevar izlasīt noteikumus, jo tie atrodas nesamērīgi augstu. "Ja mans augums ir metrs deviņdesmit, tad man pat būtu jāiespringst, lai izlasītu tos lietošanas noteikumus. Nevienā vietā tie nav novietoti zemāk, kur nu vēl cilvēkam, kurš ir gados vai nelielā augumā, īsāks, kuram ar redzi varbūt nav tik labi," prātoja Valters.

Vīrietis pauda neizpratni, kāpēc noteikumi novietoti tik augstu, ja ir svarīgi tos zināt, lai pareizi novietotu automašīnu un nesaņemtu sodu.

Valters bija gatavs vērsties pie Centrāltirgus pārvaldītājiem, tomēr, kā izrādās, tirgum ar šo stāvvietu ir tikai komerciāla sadarbība, proti, tirgus iznomā zemi.

SIA "Rīgas nami" sabiedrisko attiecību vadītājs Ivo Kiršblats norādīja, ka teritorijas, kas ir apkārt tirgum, ir iznomātas privātam uzņēmējam. "Viņi maksā nomas maksu, un mēs viņu biznesā praktiski nemaisāmies, jo, ja mums  – "Rīgas namiem" – pašiem būtu jāņemas ar visām tām stāvvietām, jāuzmana, jāuzkopj, tas ir dārgi un jebkurā gadījumā attiektos uz Centrāltirgus kopējo budžetu," norādīja Kiršblats. Viņš pauda, ka Centrāltirgus pārvaldnieks var vērsties pie autostāvvietas apsaimniekotāja ar lūgumu noteikumu plāksnes atrašanās vietu mainīt, tomēr sodīt privāto uzņēmēju par šādu neizdarību SIA "Rīgas nami" nevar.

Tikmēr PTAC Komunikāciju daļas vadītāja Sanita Gertmane pastāstīja, ka noteikumiem ir jābūt labi redzamiem un uzstādītiem saskatāmā vietā, lai arī patērētāji, piemēram, ar kustību traucējumiem vai koriģētu redzi spētu tos izlasīt, saprast un lietot.

"Tas ir ļoti svarīgs priekšnoteikums," sacīja Gertmane. 

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs diezgan bieži saņemot sūdzības par piemērotajiem sodiem tikai tāpēc, ka ir bijušas grūtības iepazīties ar stāvvietas noteikumiem, tiesa gan – par Centrāltirgus stāvvietu sūdzības no autovadītājiem neesot saņemtas. Vairākos gadījumos pēc PTAC iesaistes līgumsodi samazināti.

Raidījums "4. studija" sazinājās arī ar autostāvvietas pārvaldītāju SIA "Park Expert", kas norādīja, ka noteikumu plāksnes uzstādītas tik augstu, jo komersants esot vairākas reizes saskāries ar negodprātīgu praksi, kad tās nolauztas, aizkrāsotas un sabojātas. "Lai risinātu šo problēmu, esam pasūtījuši lielākas noteikumu plāksnes," norādīja uzņēmumā.

Arī SIA "Rīgas nami" pārstāvis Kiršblats apstiprināja, ka autostāvvietu apsaimniekotājs noteikumu plāksnes solījis nomainīt.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti