Aicina necirst eglīti Rīgas un Pierīgas mežos

"Rīgas mežu" teritorijās, kas atrodas galvaspilsētā, kā arī aptuveni 40–50 kilometru attālumā ap to – Ādažu, Ķekavas, Mārupes, Ogres, Olaines, Ropažu un Salaspils novadā, kā arī Limbažu pusē aicina necirst Ziemassvētku eglītes, informēja uzņēmumā.

Uzņēmuma aprūpētos mežus var atrast arī www.mdps.rigasmezi.lv.

"Rīgas mežos" skaidroja, ka šajās teritorijās ir dabas daudzveidība un vērtības, kas reti sastopamas lielu pilsētu un to tuvumā esošajos mežos. Arī egles uzņēmuma mežos sastopamas reti – to ir tikai nepilni 10%. Turklāt tās ir speciāli audzētas kokaudzētavā "Norupe", lielākoties pašu stādītas mežā, koptas un arī sargātas no egļu astoņzobu mizgrauža uzbrukumiem.

Tāpat "Rīgas mežos" mudināja domāt par ilglaicīgākiem un ilgtspējīgākiem risinājumiem, lai pēc iespējas vairāk iedzīvotājiem būtu iespējas Ziemassvētkus svinēt pie augošas, nevis pie nocirstas zaļās rotas. Piemēram, kur tas iespējams – iestādīt eglīti daudzīvokļu mājas pagalmā, privātmājas dārzā vai apkaimes iedzīvotāju iecienītā atpūtas un pulcēšanās vietā.  

Tikmēr "Rīgas mežos" apmeklētājus mudina baudīt ziemu, slēpot vai celt sniegavīrus, vienlaikus atceroties par laikapstākļiem atbilstošu apģērbu. Tāpat uzņēmumā norādīja, ka, sniegam uz koku zariem kļūstot "smagākam", vērojamas zaru liekšanās jeb snieglieces, tādēļ apmeklētāji aicināti netuvoties kokiem, ja to zari ir pārāk noliekušies. Tāpat svarīgi nenovietot auto zem šādiem kokiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti