Rīta Panorāma

ES apstiprina 50 miljardu eiro palīdzības paketi Ukrainai

Rīta Panorāma

Kuldīgā iedzīvotājiem palīdz restaurēt logus

Kolumbijas ziedu audzētāji gatavojas Valentīna dienai

Ziedu eksportētājas Kolumbijas audzētāji gatavojas Valentīna dienai

Neatņemama 14. februāra – Valentīna dienas – daļa ir ziedi, ko dāvina tuviem un mīļiem cilvēkiem. Svētkiem savlaicīgi gatavojas to audzētāji visā pasaulē, arī Kolumbijā, kas ziedus eksportē.

Kolumbijas ziedu eksportētāju asociācijas pārstāvis Andres Vernaza sacīja: "Ziedi no Kolumbijas ir pieprasīti, pirmkārt, to daudzveidības dēļ. Mums ir apmēram 1600 šķirnes, kas pārstāv 60 sugas. Tāpēc "Kolumbijas ziedu" devīze ir "Dažādība, kas iedvesmo". Otrkārt, to augstās kvalitātes dēļ. Kolumbijas ziedi ir izturīgi un daudzkrāsaini. Tiem ir izcila kvalitāte, tāpēc tie pieprasīti tirgos ar ārkārtīgi augstiem standartiem, piemēram, Āzijā."

Pērn pirms Valentīna dienas no Kolumbijas uz ārzemēm eksportēja ziedus par apmēram 380 miljoniem ASV dolāru jeb 350 miljoniem eiro. Lielāko daļu no vairāk nekā 700 miljoniem ziedu nosūta uz Amerikas Savienotajām Valstīm, taču tie nonāk arī Eiropas un Āzijas valstīs.

Tas ir apmēram 15 procenti no kopējā nozares apgrozījuma, kas aizpērn pārsniedza divus miljardus dolāru. Vispieprasītākās ir rozes, kuru tirgus daļa ir apmēram 22 procenti, un neļķes ar vairāk nekā 14 procentu īpatsvaru.

Arī žurnālistu apmeklētajās siltumnīcās 10 kilometru attālumā no galvaspilsētas Bogotas strādnieces grieza un pakoja "ziedu karalienes", kas jau pēc divām nedēļām priecēs mīlētājus visā pasaulē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti