Nav pareiza vai nepareiza vainaga – kā izveidot glītu adventes rotu?

Vēl pavisam mazliet, un jau šonedēļ teju ikvienā mājā iemirdzēsies pirmā adventes svece. Sveču aizdegšana adventes vainagā ir skaista svētku atskaite – četras svētdienas līdz Ziemassvētkiem. Svētku dizainere Latvijas Televīzijas raidījumam "4. studija" pastāstīja, kas jāņem vērā skaistāka vainaga izveidē.

Darinot vainagu, var ļauties fantāzijai. Veidi, kā pagatavot vainagu, var būt gan tradicionāli, gan neierasti. Svētku dizainere Ginta Abricka uzsvēra – nav pareiza vai nepareiza adventes vainaga. Vienīgais ierobežojums ir tas, ka tam jābūt apaļam, bet iekšā likt var visu, kas sirdij tīkams.

Lai atvieglotu vainaga darināšanas procesu, dizainere ieteica ņemt talkā dārzniecības šķēres, jo ar labām šķērēm process kļūs krietni vienkāršāks. Tāpat lieti noderēs stieplīte, kas atšķirība no diega vai dzijas ļauj stingri pievilkt skujas, lai tad, kad vainags mazliet pažūst, tas nekļūst vaļīgs.

Tomēr, ja nesanāk pagatavot vainagu, – ir kāda vienkārša, bet skaista alternatīva.

"Piemēram, paņemiet kādu trauku, – tas var būt uz kājiņas vai plakans šķīvis, un salieciet tur sveces… un vienkārši izejiet pastaigā pa mežu, salasiet zariņus, salieciet zariņus starp šīm svecēm, – jā, jums nebūs vainags, bet jums būs svētku vēstnesis," ieteica Ginta Abricka.

Dizainere arī nāca talkā skaista vainaga izveidē:

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti