Dienas ziņas

Saskaras ar pirmajiem izaicinājumiem mācībās tikai latviski

Dienas ziņas

Zīmju valodā. Dienas ziņas

Pabažos zied tūkstošiem hortenziju

Iedvesmas dārzā Pabažos uzzied tūkstošiem hortenziju

Tūkstošiem hortenziju ziedu vienuviet, 70 dažādu šķirņu – Vidzemē kāda dārzniece pirms pāris gadiem saņēma negaidītu zvanu ar piedāvājumu kopt plašu dārzu. Tagad "Augustes iedvesmas dārzs" Pabažos kļuvis gan par ģimenes darba vietu, gan par atpūtu, gan par iespēju jebkuram smelties iedvesmu gan savu dārzu veidošanai, gan citu sapņu īstenošanai.  

Laura Dance iepriekš desmit gadus strādāja ziedu vairumtirdzniecības bāzē. Kādu dienu viņa saņēma zvanu no klienta, kurš piedāvāja aprūpēt nekoptu dārzu, kurā ziedēja 1800 hortenziju.

"Kad pirms diviem gadiem atbraucu, tad bija sajūta – nē, kur nu svešā zemē, bet āķis bija lūpā atbraukt apskatīties.

Pirmajā brīdī šim krāšņajam hortenziju laukam paskrēju garām, jo tas bija ieaudzis nezālēs līdz padusēm," stāstīja Laura.

Tagad viņa visu savu laiku velta dārzam, iesaistot arī ģimeni. Darba ir daudz, jaunāko bērnu uzdevums ir parādīt dārzu viesiem. 

"Vīrs katru nedēļas nogali brauc pļaut zāli. Šobrīd svētdienas ir aktīvākās. Vecākajam dēlam ir 18 gadi, viņš palīdz smagākajos darbos – akmeņu vadāšanā, kaut ko lielāku izrakt un iestādīt. Mazie bērni – puikam 9 gadi un meitiņai 5 gadi – , viņi ir fantastiski gidi, viņiem ļoti patīk uzņemt cilvēkus," pastāstīja Laura, atzīstot, ka viņas ģimenei dārza darbi iepriekš nav bijusi sveša lieta. Viņa pati rosījusies dārzā jau kopš bērnības. 

Iedvesmas dārza nosaukumu "Auguste" Laura smēlusies no ģimenes, kura iepriekš šeit gribēja celt svinību māju: "Viņi atsūtīja vizualizāciju, uz kuras bija rakstīts "Villa "Auguste"". Tad spēlējos ar to domu "Auguste". Iztulkoju, ka no spāņu valodas tas nozīmē "patīk". Domāju, ka jā, šādu slepeno kodu varu atstāt šajā nosaukumā. Plus tas vārds ietver vārdu "aug", kas arī asociējas ar dārzu, un augu es pati."

"Augustes iedvesmas dārza" saimnieki
"Augustes iedvesmas dārza" saimnieki

Tieši iedvesmu un impulsu savam dārzam te smeļas arī apmeklētāji, kuri izstaigā krāšņo vietu, daudz jautājot un plānojot savus dārzus. 

"Augustes iedvesmas dārza" saimniece atklāja arī nākotnes ieceres dārzā iekārtot kafejnīcu vai veikaliņu, kā arī vietu, kur aprunāties ar viesiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti