Dienas ziņas

Oficiālie suvenīri – maisiņi, magnētiņi, uzlīmes

Dienas ziņas

Pasniegtas balvas izcilākajiem Latgales pedagogiem

Karols nosaukts par godu pāvestam

Zēns ar pāvesta vārdu Karols pašlaik plāno kļūt par dinozauru pētnieku

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem un 8 mēnešiem.

Kļūstot par pāvestu, kardināls atsakās no sava mātes un tēva dotā vārda un pieņem citu. Iepriekšējais katoļu baznīcas galva Jānis Pāvils Otrais piedzima kā Karols Vojtila. Viņa dzīve, darbi un ticība tik ļoti aizkustināja latvietes Līgas Malānes sirdi, ka viņa skaidri zināja - ja viņai reiz piedzims dēls, viņu sauks Karols. Šogad pāvesta vārdu nesošais Karols sāka mācības pirmajā klasē. 

Dinozauri ir tie zvēri, kas Karolu Malānu interesē visvairāk. Par dinozauriem viņš zina visu un arī jaunajā skolas somā zīmuļi salikti penālī - dinozaura olā. Bet vēl Karolam ir ļoti rets vārds. 

Karola mamma stāsta, ka viņu vienmēr uzrunājusi pāvesta Jāņa Pāvila Otrā, kura kristītais vārds ir Karols, vienkāršība.

"Mani uzrunāja pāvesta personība, viņa siltums, viņš pats kā cilvēks. Un es domāju - ja man būs dēls, viņu noteikti sauks Karols. Vārds ir skaists un rets. Karols ir dzimis otrajā februārī, kas ir Sveču diena," stāsta Līga.

Mazajam Karolam netrūkst pārpratumu saistībā ar reto vārdu. Cilvēki mēdzot jautāt, vai tas ir uzvārds. Mazi bērni savukārt prasot: "Kāpēc Karalis?"

Karols dzima smagi, un priesteris solījis, ka zēnu var kristīt jau dzemdību namā. Taču puika izrādījās īsts žiperis. Viņš arī tika kristīts īpašā brīdī - kad Jāni Pāvilu Otro pasludināja par svēto.

Septiņus gadus vecais Karols Malāns saņēmis arī ielūgumu ierasties uz dievkalpojumu Rīgas Domā, kuru vadīs pāvests Francisks.

Pagaidām viens no pieciem Latvijas Karoliem ir drošs, ka izaugs un kļūs par dinozauru pētnieku. 

KONTEKSTS:

Pāvests Francisks Latviju apmeklē, viesojoties visās trīs Baltijas valstīs laikā no 22. līdz 25. septembrim.  Tieši šogad aprit 25 gadi kopš pāvesta Jāņa Pāvila II vizītes Latvijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti