Dienas ziņas

Ziemassvētki vienpadsmit bērnu ģimenē

Dienas ziņas

KOLEKCIONĒ EGLES ROTĀJUMUS

Ziemassvētki Skudru ģimenē Rēzeknē

Skudru ģimenē Ziemassvētki darbīgi un jautri

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem un 4 mēnešiem.

Ziemassvētki ir mirkļi, kurus tradicionāli pavadām ciešā ģimenes lokā, kad netiek žēlotas dāvanas, uzmanība un labs vārds pašiem tuvākajiem. Jo sevišķi sirsnīgi svētkus svin ģimenēs, kurās ir mazi bērni, jo priecīgā rosība, skaļi smiekli un čalas skan nepārtraukti. To labi izjūt trīs bērnu Skudru ģimene Rēzeknē, kuri arī šogad pirmssvētku drūzmas laikā kopīgi gatavojas Kristus piedzimšanas svinēšanai.

Skudru saimē aug trīs mazi ķipari - Dāvids, Rebeka Kristiāna un Estere Paula. Gan Ziemassvētku vakarā, gan 25.decembrī Skudru ģimene apmeklē baznīcu. Paši komentē - ir dažādas vīzijas, kā uztvert Jēzus Kristus piedzimšanas svinības - vieniem tās asociējas ar ķekatām un senajām latviešu tradīcijām, citiem ar reklāmu un filmu zvaigzni Santa Klausu, bet liela daļa ir tādu, kas uztver Ziemassvētkus caur Dieva dēla piedzimšanas brīnumu.

„Mums ir šī kristīgā nozīme, kad svinam Jēzus Kristus piedzimšanu. Protams, neizpaliek bez tā, ko bērni [piedzīvo] sabiedrībā, vai esot bērnudārzā, vai apkārtējā vidē -  tas ir Salavecis, ko viņi gaida, paši prasa, lūdz un raksta vēstules – tas ir viņu apziņā un viņi tam tic" ,saka tētis Guntars Skudra.

Mamma Liene Skudra: „Mēs ar bērniem cenšamies kaut ko darīt, piemēram, esam taisījuši silīti, kur piedzima Jēzus. Mums bija no papīra, kartona uztaisīta mājiņa kā kūts. Mēs to pagājušogad darījām."

Skudru ģimene šogad ir izpušķojusi veselus trīs kokus - eglīti mājās, pagalmā un priedi blakus dārzam. Rotājumus, piemēram, tamborētos eņģeļus, mēdz gatavot arī mamma Liene, bet lielākā to daļa nonāk dāvanu sainīšos tuvajiem. Kā jau lielākoties ģimenēs ar bērniem, arī Skudru saimes atvases ar līksmu nepacietību gaida Salatēta atnestās dāvanas.

„Mmēs jau arī cenšamies paši dāvināt tādas dāvanas, ka nevis vienkārši viņš vientulībā ar to spēlējas, bet paši kā ģimene kopā varam spēlēt to spēli. Ir vienkārši uzdāvināt mobilo vai planšetdatoru, bet tā jau nav dāvana, tā ir ierīce, ko tu lieto, kas vajadzīga kādā sazināšanā, komunikācijā. Dāvana ir tas, kas kaut kādā mērā rada prieku ilgākā termiņā un dod gandarījumu par to, ko tu dari," spriež tētis.

Ar prieku tiek gatavoti dažādi svētku našķi, jo tie vislabāk garšo bērniem, piemēram, ik reizi svētkos tiek gatavots jau par ģimenes vizītkarti kļuvušais skudrupūznis. Reiz Ziemas saulgriežos tas tika veidots pat no piparkūkām. Ģimene svētkos labprāt pavada laiku arī pie dabas. Lai gan šogad baltā ziema kavējas, tas nespēs iztraucēt līksmo kopābūšanu, kur netrūkst arī dziesmu skandēšanas un dancošanas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti