Dienas ziņas

"Lattelecom" pārtaps par "tet"

Dienas ziņas

Izdota grāmata par Valmieras arheoloģiju

Viss darba mūžs veltīts lauksaimniecībai

«Sējēja» laureāte Veneranda Stramkale gatavo Latvijai dāvanu – savu linu šķirni

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Veneranda Stramkale visu savu mūžu velta lauksaimniecībai - dažādu kultūru attīstīšanā un pētījumos ieguldīti 55 darba gadi. Šogad viņa saņēmusi konkursa “Sējējs” gada balvu. Pati laureāte uzsver, ka svarīgākais, lai viņas darbs noder lauku saimniekiem. Valsts simtgadei viņa gatavo dāvanu – savu linu šķirni.    

Agronome un lauksaimniecības zinātņu doktores Venerandas Stramkales mājās Viļānu novadā visa veranda pilna krāšņiem rudens ziediem, kuru vidū novietots arī lauksaimnieku konkursa gada balvas “Sējējs” diploms un statuete. Tie viņai šogad pasniegti par mūža ieguldījumu lauksaimniecībā.

Agronome uzsver, ka visus 55 darba gadus strādā ne tikai savam priekam, bet katra Latvijas un jo īpaši Latgales zemnieka labā.

“Daudzi teica, ka sen jau vajadzēja saņemt to, jo es strādāju lauksaimniecībā 55 gadus. Manu darbu visu laiku ir ievērojuši un atzīmējuši un aicinājuši mani strādāt uz Zemkopības ministriju, un visādi vēl citi piedāvājumi ir bijuši augsti, gan augstāki, bet es nepārprotami esmu uzticīga laukiem,” saka Veneranda Stramkale.

Veneranda Stramkale vada “Latgales lauksaimniecības zinātnes centru” un sadarbojas ar 17 dažādiem partneriem, kā arī ik vasaru organizē Lauku dienu. Šobrīd centra 55 lauka izmēģinājumos Viļānu novadā tiek audzēta 21 kultūra un palīdzēts zemniekiem izvēlēties labākās un aktuālākās Latvijas un Eiropas lauksaimniecības metodes.

Taču nozīmīgākais pētījums ilgst jau 26 gadus: Venerandai ir mērķis izveidot savu – Latvijas linu šķirni.

“Mani daudzi sveic un novērtē manu darbu un sakarā ar Latvijas valsts simtgadi, bet mūsu zinātnes kolektīvs arī gatavo dāvanu valstij simt gadu jubilejā. No 1920. gada Latvijā nav savas linu šķirnes. Esam audzējuši visādas pārrobežu valstu šķirnes: gan Austrumeiropas, gan Rietumeiropas. Tagad mēs audzēsim savu – Latvijas šķirni,” atklāj Veneranda Stramkale.

Lai iegūtu Latvijas šķirnes nosaukumu un sakārtotu dokumentāciju, jau otro gadu šķirnes paraugus vērtē Polijā. Pērn šķirnes atšķirības, viendabības un stabilitātes tests bija pozitīvs, un zinātniece cer, ka tā būs arī šogad.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti