Rūdolfa stāsts. «Kāpēc lai es izvēlētos būt gejs valstī, kurā gejus nepieņem?»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem un 1 mēneša.

To, ka viņš ir gejs, Rūdolfs pieņēma uzreiz, bet dzīvē nācies sāpīgi secināt, ka daudzi cilvēki nav spējīgi uz tādu pašu rīcību. Šis būs stāsts par Rūdolfu Kristbergu un viņa attiecībām ar tuviniekiem, draugiem un ģimeni, kas tapis pašmāju LGBT+ kopienas projekta „Tie esam mēs” ietvaros, kas ļauj iepazīt dažādus cilvēkus un arī grūtības, ar kādām nākas saskarties Latvijas sabiedrībā.

Rūdolfam sevis izzināšanas ceļā ļoti palīdzēja māsa, kura jau no paša sākuma to uztvēra drīzāk ar interesi, nevis ar kaut kādu nepatiku.

"Tie esam Mēs" - stāstu sērija

Reaģējot uz Saeimas noraidīto vairāk nekā 10 000 Latvijas pilsoņu parakstīto iniciatīvu par Kopdzīves likuma radīšanu, un gaidot Baltijas Praidu, pašmāju LGBT+ kopienas pārstāvji aicina iejusties viņu ādā, cilvēcīgi iepazīstinot ne tikai ar sevi, bet arī ar grūtībām, kurām nākas saskarties. LSM.lv publicē sešus "Tie esam Mēs" stāstus. 

“Vecāki to zina. Mammai ir vienalga. Tētis to ļoti smagi uztvēra, bet man ir tā kā vienalga, jo tā ir viņa izvēle, kā viņš to uztver,” stāsta Rūdolfs, aprakstot savas attiecības ar ģimeni.

Viņš atzīst, ka laika gaitā nācies pārtraukt labas draudzības, piemēram, ar draugiem, kas bija kristieši un ar ko viņam bija tiešām labas attiecības. "Es sapratu, ka nevaru viņiem to pateikt, jo viņi mani nepieņems, un pieņēmu to soli pirmais. Izgāju ārā no tām attiecībām," atklāj puisis.

Rūdolfs skeptiski raugās uz to, vai situācija tuvākajos gados būs uzlabojusies. “Es domāju, ka attieksmē pret gejiem un dažāda veida minoritātēm Latvija atradīsies tieši turpat, kur viņa atrodas šinī brīdī. Pieci gadi ir pārāk mazs brīdis, lai kaut kas izmainītos.” Taču viņš uzskata, ka vaina ir meklējama ne tikai politiķu vai plašākas sabiedrības, bet arī pašas LGBT+ kopienas vidū.

Plašāks stāsts par Rūdolfu – video:

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti