Rūdolfa stāsts. «Kāpēc lai es izvēlētos būt gejs valstī, kurā gejus nepieņem?»

To, ka viņš ir gejs, Rūdolfs pieņēma uzreiz, bet dzīvē nācies sāpīgi secināt, ka daudzi cilvēki nav spējīgi uz tādu pašu rīcību. Šis būs stāsts par Rūdolfu Kristbergu un viņa attiecībām ar tuviniekiem, draugiem un ģimeni, kas tapis pašmāju LGBT+ kopienas projekta „Tie esam mēs” ietvaros, kas ļauj iepazīt dažādus cilvēkus un arī grūtības, ar kādām nākas saskarties Latvijas sabiedrībā.

Rūdolfam sevis izzināšanas ceļā ļoti palīdzēja māsa, kura jau no paša sākuma to uztvēra drīzāk ar interesi, nevis ar kaut kādu nepatiku.

"Tie esam Mēs" - stāstu sērija

Reaģējot uz Saeimas noraidīto vairāk nekā 10 000 Latvijas pilsoņu parakstīto iniciatīvu par Kopdzīves likuma radīšanu, un gaidot Baltijas Praidu, pašmāju LGBT+ kopienas pārstāvji aicina iejusties viņu ādā, cilvēcīgi iepazīstinot ne tikai ar sevi, bet arī ar grūtībām, kurām nākas saskarties. LSM.lv publicē sešus "Tie esam Mēs" stāstus. 

“Vecāki to zina. Mammai ir vienalga. Tētis to ļoti smagi uztvēra, bet man ir tā kā vienalga, jo tā ir viņa izvēle, kā viņš to uztver,” stāsta Rūdolfs, aprakstot savas attiecības ar ģimeni.

Viņš atzīst, ka laika gaitā nācies pārtraukt labas draudzības, piemēram, ar draugiem, kas bija kristieši un ar ko viņam bija tiešām labas attiecības. "Es sapratu, ka nevaru viņiem to pateikt, jo viņi mani nepieņems, un pieņēmu to soli pirmais. Izgāju ārā no tām attiecībām," atklāj puisis.

Rūdolfs skeptiski raugās uz to, vai situācija tuvākajos gados būs uzlabojusies. “Es domāju, ka attieksmē pret gejiem un dažāda veida minoritātēm Latvija atradīsies tieši turpat, kur viņa atrodas šinī brīdī. Pieci gadi ir pārāk mazs brīdis, lai kaut kas izmainītos.” Taču viņš uzskata, ka vaina ir meklējama ne tikai politiķu vai plašākas sabiedrības, bet arī pašas LGBT+ kopienas vidū.

Plašāks stāsts par Rūdolfu – video:

 

15 komentāri
Ēvalds Lācis
Manuprāt, Rūdolfs veltīgi pašizolējās no saviem kristīgajiem draugiem - ja draugi atstumtu savu draugu tāpēc, ka tas gejs, tie vai nu nebūtu bijuši īsti draugi, vai arī nebūtu bijuši īsti kristieši.
feenikss .
Vot, normāla attieksme puisim- ja kādam nepatīk, tā ir viņu izvēle. Es gan (atbildot uz komentētāju idejām) domāju, ka seksuālā orientācija nav kaut kas ko izvēlas, bet daļā gadījumu, tas rodas kādu traumatisku iespaidu dēļ. Tādos gadījumos, ja paša cilvēka seksualitāte rada viņam ciešanas, viņš varētu iet uz terapiju, atšķetināt savu traumu, un varbūt (varbūt!) kļūt heteroseksuāls. Citreiz tā vienkārši ir- cilvēks ir homoseksuāls un viss. Es gan ar to nesaku, ka tas ir normāli vai baigi labi, bet tāda attieksme pret homo kā te dažā labā komentārā ir reāli pretīga.
Anonīms lietotājs 22975
Beidzot par šo tēmu tiek runāts arī Latvijā. Drosmīgi no Rūdolfa! Iedrošinājums visiem, kas vēl jūtās apspiesti. Sabiedrībai jāatļaujās vairāk atvērt domāšanu, pētīt šo tēmu pirms viedokļu formēšanas. Es ticu, ka ar cenšanos attieksme arī Latvijā mainīsies.
Anonīms lietotājs 17890
Laikam ir jābūt ļoti ļoti aprobežotam un apsēstam ar homoseksuāļu nīšanu, lai nesaprastu šī raksta jēgu - seksuālo orientāciju neviens neizvēlas - homofobā, agresīvā un neiecietīgā sabiedrībā, kāda ir Latvija, neviens brīvprātīgi neizvēlēsies būt nīsta un nicināta minoritāte. Homoseksuāļi ir tieši tādi paši sabiedrības locekļi, kā heteroseksuāļi. Viņi nerada nekādus draudus sabiedrībai un ir pelnījuši visas tās pašas tiesības. Tā nav ne slimība, ne arī kroplība, ko varētu izārstēt. Nemaz nerunājot par to, ka to varētu mainīt neeksistējoša būtne un cilvēka fantāzijas auglis - dievs.
Anonīms lietotājs 22969
Es ceru, ka Rūdolfs atradīs savu laimi. Ceru, ka nākotnē Latvijā vairāk sāks pieņemt citas orientācijas cilvēkus un pārstās nosodīt to. Citas orientācijas cilvēki ir pastāvējuši visu laiku, vienkārši par to netika runāts. Mūsdienās daudzi ienīst tādu domu un šausmīgi izsakās. Viņi vienkārši nemāk saprast citus cilvēkus un dzīvo pēc saviem principiem. Lai šie cilvēki beidzot pieaug
Janīna Rukmane
Rūdolfs par savu tēvu: "Tētis to ļoti smagi uztvēra, bet man ir VIENALGA, jo tā ir VIŅA IZVĒLE" ... Pagriežam šo Rūdolfa teikto uz viņa paša pusi :kādēļ tad šis Rūdolfs tagad smagi uztver sabiedrības neizpratni vai nosodījumu? Tai ir pilnīgi VIENALGA, jo tā ir RŪDOLFA PAŠA izvēle - būt gejam...
Kaspars Vanags
Varbūt kādam citam vajag uzģērbt folija cepurīti? Viņa nepateica neko "idiotisku", lai tiktu traktēta kā "muļķe". Cilvēkam uzsvēra diezgan pareizu lietu un grūti saprast, kur no tā var kļūt par muļķi? Vai te kāds vienkārši meklē iemeslus kādu apvainot xD
Māris Liepiņš
Pagriežam vēl, un pajautājam, vai būt muļķei ir Janīnas pašas izvēle?
Aivars Punka
Noskatījos Rūdolfa stāstu. Diemžēl viņš nepateica, kādā vecumā bija uzsācis seksuālās attiecības. Vismuļķīgākais viņa rīcībā bija fakts, ka pameta savu kristīgo draugu sabiedrību, jo tieši Jēzus Kristus varbūt viņu varēja dziedināt no šīs slimības. Ir bijuši daudzi tādi piemēri, kad bijušie homoseksuālisti Dieva spēkā ir atbrīvojušies no šīs nelaimes. Dievs var izārstēt visus - vajag tikai gribēt. Es ceru, ka Latvijā nekad nelaulās homoseksuāļus un neļaus viņiem adoptēt bērnus. Lūk, ko saka Dieva vārds par šo problēmu: Pāvila vēstule romiešiem: 1:26 Tāpēc Dievs viņus nodevis apkaunojošās kaislībās: sievietes apmainījušas dabisko dzimumu kopdzīvi ar pretdabisko. 1:27 Tāpat arī vīrieši, atmezdami dabisko kopdzīvi ar sievieti, cits pret citu iekaisuši savā iekārē, piekopdami netiklību, vīrietis ar vīrieti, paši saņemdami sodu par savu maldīšanos. LGBT nevajag izplatīt melus, ka homoseksuāļi ir 10% sabiedrības. Ja šādi cilvēki ir, tad viņi ir ne vairāk kā 0,1% un tā diemžēl ir slimība
Ēvalds Lācis
Ziniet, Pāvila vēstules romiešiem pirmā nodaļa īstenībā nav par homoseksuālismu, bet par Romas impērijas reliģiskajām praksēm, no kurām daudzas paredzēja dīvainu seksuālo uzvedību. Uz to norāda ievads: "Saukdami sevi par gudriem, tie kļuvuši ģeķi un apmainījuši neiznīcīgā Dieva godību pret iznīcīgam cilvēkam un putniem, lopiem un rāpuļiem līdzīgiem tēliem. " (Rom.1:22-23) Respektīvi, tieši par reliģiski motivētu homoseksuālismu (tempļa prostitūciju) Pāvils raksta šai vietā un to pamatoti kritizē.
Anonīms lietotājs 22853
Virsrakstā ir labi definēts "kāpēc lai izvēlas būt gejs"- ļoti precīzi- cilvēks šādu orientāciju izvēlas, tāpat kā viņš izvēlas cīnīties vai necīnīties ar smagu atkarību vai slimību. Šie cilvēki tīri cilvēciski izsauc līdzjūtību, taču tajā brīdī, kad viņi mēģina savu nelaimi un kroplību piespiest uzskatīt par veselīgu dzīves veidu un pieprasa normāli orientētiem bērniem skolās un bērnu dārzos,un sabiedrībai kopumā pieņemt viņu vēlmi publiski demonstrēt savu novirzi, tad nevar būt citāda reakcija kā pretīgums un nosodījums. Domājams, ka viņiem ir ļoti izdevīgs šis upura statuss, lai demokrātijas vārdā nomierinātu paši savu nu jau droši vien gan beigto sirdsapziņu un iežēlinātu likumdevējus un sabiedriskās organizācijas, kuras moderno vērtību vārdā ir gatavas noslaucīt no zemes patieso tautas svētumu- neaizskaramu ģimeni, kurā normālā ceļā dzimst bērni, kura ir valsts un nācijas pamatšūna. Piešķirt tiesības homoseksuāliem pāriem audzināt bērnus ir viennozīmīgs noziegums pret tautu.
Aldis Novokšanovs
LSM līdzsvaram: http://gimenetautavalsts.lv/news/180223144518/44/K%C4%81da-paties%C4%ABb%C4%81-ir-kreiso-ultraliber%C4%81%C4%BCu-taktika--2--da%C4%BCa.html
Māris Liepiņš
Folija cepurīti uzvilki?
Aldis Novokšanovs
jums 22483 no saites: 4. Ja kaut ko negatīvu uzspiež pietiekami apņēmīgi, tas kļūst par pozitīvo. Tas ir saistīts ar nākamo ideju – vienmēr jāparedz pretinieka reakcija, un tieši šī reakcija ir būtiskākais kādā darbībā, nevis pati darbība. Piemēram, vai “Praids” ir būtisks pats pat sevi? Nav. Būtiskais ir mērķis izraisīt asu pretreakciju, kas parāda, ka ne jau “Praidā” iet “sliktie”, bet gan pretējā puse ir “sliktie”. Caur provokāciju kaut ko, kas ir negatīvs, var parādīt kā pozitīvu, ja vien pretējā puse ļaujas šai provokācijai.
Anonīms lietotājs 22483
Jums līdzsvaram ir vesela rubrika šai pašā portālā. Zemāk. Saucas "Ģimene un bērni". Ejiet, lasiet, komentējiet. Šī ir tik ļoti, ļoti retā reize, kad publiskajā telpā meinstrīma medijas parādās LGBT balss. Ar savu dziļi personisku, cilvēcīgu vēstījumu. Diemžēl sabiedrības homofobijas dēļ ir maz cilvēku Latvijā, kas ir gatavi publiski pateikt, ka nav heteroseksuāli. Tas dēļ tādiem kā jūs, Aldi! Jūs laikam nekad nesapratīsiet, ka tad, ja VIŅIEM arī būs kādas tiesības, jums jūsējo tiesību nekļūs mazāk. Ja viņi varēs reģistrēt partnerattiecības, nebūs tā, ka jūs vairs nevarēsiet laulāties. Ja viņi jutīsies sabiedrībā brīvāk un netiks atstumti, neviens nesāks atstumt jūs, ticiet man! Drīzāk otrādi. Būs mazāk nelaimīgu cilvēku, jo nav noslēpums, ka sabiedrībās, kur seksuālās minoritātes tiek vajātas (kā RU) vai pat tikai atstumtas un demonizētas un apsmietas (kā LV) daudzi izvēlas dzīvot dubultdzīvi un pat apprecas, lai izkliedētu aizdomas.
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Cilvēkstāsti
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti