Nika stāsts. «Vecākiem divi bērni – gejs un lesbiete»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem un 1 mēneša.

“Man vistuvākais draugs ir mana māsa, un es viņai saku visu.” Šis būs jau sestais stāsts no pašmāju LGBT+ kopienas projekta „Tie esam Mēs”, kas ļauj iepazīt dažādus cilvēkus un arī grūtības, ar kādām nākas saskarties Latvijas sabiedrībā. Šoreiz – par Niku Bērziņu un viņa attiecībām ar savu ģimeni un sevi pašu.

“Ja nu viņa pateiks – viss, brāļa man vairs nav?” Niks uzsver, cik emocionāli grūti ir būt atklātam par savu seksualitāti tuviniekiem: “Kā tas var vienkārši būt, ka man ir cilvēks, kuru es mīlu, un es to varu pateikt tikai viņam?”

"Tie esam Mēs" - stāstu sērija

Reaģējot uz Saeimas noraidīto vairāk nekā 10 000 Latvijas pilsoņu parakstīto iniciatīvu par Kopdzīves likuma radīšanu, un gaidot Baltijas Praidu, pašmāju LGBT+ kopienas pārstāvji aicina iejusties viņu ādā, cilvēcīgi iepazīstinot ne tikai ar sevi, bet arī ar grūtībām, kurām nākas saskarties. LSM.lv publicē sešus "Tie esam Mēs" stāstus. 

LGBT personas teju katru dienu nonāk jaunās situācijās, kad nevar būt droši par to, cik atklāti viņi var justies. Nika stāstu interesantu padara tas, ka viņa māsa ir lesbiete.

“Vecākiem divi bērni – dēls un meita. Brālis iznāk no skapja, paiet pieci gadi, un arī māsa iznāk.”

Abi vecāki, lai arī ilgu laiku bija atturīgi, sapratuši, ka tie tomēr ir viņu bērni, apliecinot beznosacījumu mīlestību.

Niks gan stāsta, ka “simtprocentīgi brīvs katrā Latvijas stūrī noteikti nevarēšu būt tāds, kāds es esmu. Tie it kā pavisam mazie, necilie nieciņi, ka tu vienkārši vari sadoties rokās ar cilvēku, kuru tu mīli. Ka vari neuztraukties par to, ka, sēžot restorānā pie galdiņa ar puisi, cilvēki uz tevi šķībi skatīsies”.

Puisis ir bijis valstīs, kur var justies brīvi, apzinoties, ka "kaut kādā mērā ir patīkami saprast, ka var būt savādāk”.

Vairāk par Niku un viņa māsu – video:

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti