Katrīnas stāsts. «Seksuālo orientāciju formulēju kā spēju iemīlēties»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Atklāta par savām attiecībām ar savu dzīvesbiedri Katrīna kļuva tikai pēc tam, kad kādu laiku biju dzīvojusi valstī, kur nebija nekādu problēmu par to runāt. Pēc atgriešanās viņa vairs neslēpj ne sevi, ne savu dzīvesbiedri, ar kuru jau daudzus gadus kopā audzina meitiņu. Šis ir viens no pašmāju LGBT+ kopienas projekta „Tie esam Mēs” stāstiem, kas ļauj iepazīt dažādus cilvēkus, kā arī grūtības, ar kādām nākas saskarties Latvijas sabiedrībā.

“No malas tie, kas pazīst mani, kopš es esmu kopā ar savu dzīvesbiedri, droši vien domā, ka es esmu lesbiete, kas es neesmu,” stāsta Katrīna

“man visatbilstošākais liekas pansexual jeb panseksuālis, kas ir cilvēks, kurš iemīlas personībā, dvēselē, nevis kaut kādā konkrētā dzimumā.” 

"Tie esam Mēs" - stāstu sērija

Reaģējot uz Saeimas noraidīto vairāk nekā 10 000 Latvijas pilsoņu parakstīto iniciatīvu par Kopdzīves likuma radīšanu, un gaidot Baltijas Praidu, pašmāju LGBT+ kopienas pārstāvji aicina iejusties viņu ādā, cilvēcīgi iepazīstinot ne tikai ar sevi, bet arī ar grūtībām, kurām nākas saskarties. LSM.lv publicē sešus "Tie esam Mēs" stāstus. 

Katrīna kopā ar savu dzīvesbiedri audzina meitiņu, kurai abas mammas un viņu tuvinieki ir vienīgā un īstā ģimene, kas Katrīnas vārdiem raksturojama kā “perfektais kopums, kurš ir ideāls tad, kad ir kopā un kad mēs esam visas trīs”. Būt šādai ģimenei ikdienas izpratnē ir tieši tas pats, kas būt jebkāda cita veida ģimenei. 

Katrīna ir pateicīga, ka saņem atbalstu no abām ģimenēm un citiem apkārtējiem cilvēkiem: “Atbalsts ir bijis vienmēr – bez minstināšanās, bez mulsuma – no visa veida medicīniskā personāla puses, ar ko nācies saskarties, kā arī no bērnudārza personāla puses, kurā iet mūsu meitiņa.”

Neskatoties uz to, bieži nākas sajusties kā uz “pulvermucas”, kad nav skaidrības par to, kurā brīdī apkārtējie kaut ko pateiks vai aizskaroši noreaģēs. Tāpat

grūtības sagādā juridiskie aspekti: “Tas, protams, ir pavisam cits stāsts. Jo tas ir pilnīgi cits finanšu slogs, lai ar notāriem un pilnvarām dabūtu kaut jebkādu drošību par situāciju rītdien.”

Ar cerīgu skatu nākotnē Katrīna gan uzsver, ka sevi pēc pieciem gadiem redz “šajās pašās attiecībās, šajā pašā ģimenē, kas, cerams, būs par brālīti vai māsiņu bagātāka”.

Plašāks stāsts par Katrīnu, viņas dzīvesbiedri un viņu meitiņu – video:

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti