Katrīnas stāsts. «Seksuālo orientāciju formulēju kā spēju iemīlēties»

Atklāta par savām attiecībām ar savu dzīvesbiedri Katrīna kļuva tikai pēc tam, kad kādu laiku biju dzīvojusi valstī, kur nebija nekādu problēmu par to runāt. Pēc atgriešanās viņa vairs neslēpj ne sevi, ne savu dzīvesbiedri, ar kuru jau daudzus gadus kopā audzina meitiņu. Šis ir viens no pašmāju LGBT+ kopienas projekta „Tie esam Mēs” stāstiem, kas ļauj iepazīt dažādus cilvēkus, kā arī grūtības, ar kādām nākas saskarties Latvijas sabiedrībā.

“No malas tie, kas pazīst mani, kopš es esmu kopā ar savu dzīvesbiedri, droši vien domā, ka es esmu lesbiete, kas es neesmu,” stāsta Katrīna

“man visatbilstošākais liekas pansexual jeb panseksuālis, kas ir cilvēks, kurš iemīlas personībā, dvēselē, nevis kaut kādā konkrētā dzimumā.” 

"Tie esam Mēs" - stāstu sērija

Reaģējot uz Saeimas noraidīto vairāk nekā 10 000 Latvijas pilsoņu parakstīto iniciatīvu par Kopdzīves likuma radīšanu, un gaidot Baltijas Praidu, pašmāju LGBT+ kopienas pārstāvji aicina iejusties viņu ādā, cilvēcīgi iepazīstinot ne tikai ar sevi, bet arī ar grūtībām, kurām nākas saskarties. LSM.lv publicē sešus "Tie esam Mēs" stāstus. 

Katrīna kopā ar savu dzīvesbiedri audzina meitiņu, kurai abas mammas un viņu tuvinieki ir vienīgā un īstā ģimene, kas Katrīnas vārdiem raksturojama kā “perfektais kopums, kurš ir ideāls tad, kad ir kopā un kad mēs esam visas trīs”. Būt šādai ģimenei ikdienas izpratnē ir tieši tas pats, kas būt jebkāda cita veida ģimenei. 

Katrīna ir pateicīga, ka saņem atbalstu no abām ģimenēm un citiem apkārtējiem cilvēkiem: “Atbalsts ir bijis vienmēr – bez minstināšanās, bez mulsuma – no visa veida medicīniskā personāla puses, ar ko nācies saskarties, kā arī no bērnudārza personāla puses, kurā iet mūsu meitiņa.”

Neskatoties uz to, bieži nākas sajusties kā uz “pulvermucas”, kad nav skaidrības par to, kurā brīdī apkārtējie kaut ko pateiks vai aizskaroši noreaģēs. Tāpat

grūtības sagādā juridiskie aspekti: “Tas, protams, ir pavisam cits stāsts. Jo tas ir pilnīgi cits finanšu slogs, lai ar notāriem un pilnvarām dabūtu kaut jebkādu drošību par situāciju rītdien.”

Ar cerīgu skatu nākotnē Katrīna gan uzsver, ka sevi pēc pieciem gadiem redz “šajās pašās attiecībās, šajā pašā ģimenē, kas, cerams, būs par brālīti vai māsiņu bagātāka”.

Plašāks stāsts par Katrīnu, viņas dzīvesbiedri un viņu meitiņu – video:

 

9 komentāri
Anonīms lietotājs 23035
Vini jau neviens nesaka, ka patiesiba berniba ir piedzivojusi izvarosanu vai seksualu vardarbibu, pec ka visa dzive viniem ir izmainijusies................un tagad vini grib samaitat dzives ari citiem (neapzinati.....). Par to jau vini neruna un nestasta.
Anonīms lietotājs 17890
Zīmīgi, ka rakstā un monologā nav nekā par seksu, taču homofobam un rasistam Kremlinu Rukis šīs tēmas sakarā galvā sāk skanēt tikai viena doma: "SEKSS, SEKSS, SEKSS". :))) Nav brīnums, ka šādam, ar viendzimuma seksu apsēstam cilvēciņam, galvā rodas tik idiotiski secinājumi, un viņš nesaprot, ka depresija, pašizolācija vai [nesekmīgi] mēģinājumi mainīt orientāciju ir sabiedrības negatīvās attieksmes rezultāts. "Ir pretigi tiekties uz sev lidzigfu kermena uzbuvi,izskatu un vel tadu,it ka sevi,glastit,skupstit u.t.t." - es arī nesaprotu, kāpēc heteroseksuālam cilvēkam būtu jādara kaut tas tāds, kas viņam ir pretīgs un tāpēc silti iesaku Guntis Dzelme Dzelme beigt šo pretīgo nodarbi un pievērsties pretējam dzimumam. :)))
Kremilek Rukis
Skaidri redzams, ka lsm.lv ir saņēmuši pasūtījumu pareklamēt LGBT. Uzdevums jāpilda... Ja par tēmu, tad - seksam ir liela nozīime cilvēka personībā, taču neatstāj sajūta, ka LGBT komūnā sekss ir dominējošā personības iezīme. Ar visām no tā izrietošajām sekām - partneru un pat orientācijas maiņu, pašizolēšanos un depresiju. Un milzīgu vēlmi paplašināt savu komūnu, cerībā, ka tas atrisinās vismaz daļu iekšējo problēmu.
Guntis Dzelme Dzelme
Cilvekam normali ir dzimumakta tieksme jeb seksuala griba un iekare attieciba uz preteja dzimuma kermeni un miesas, kopejo ar apgerbu iepatikto izskatu un izturesanos ,ka ari vina vai vinas jutu ieksejo pasauli,ko var dzirdet,redzet un just no sarunam,izturesanam un savstarpejam sadarbibam. Ir pretigi tiekties uz sev lidzigfu kermena uzbuvi,izskatu un vel tadu,it ka sevi,glastit,skupstit u.t.t. Milestias ir tuksas iedomatas bezjegas busanas,ja no milejosa, nav ,vajadziga bridi, palidzibas,lidzjutias,iejutibas un sapratnes attiecigajas personigajas problemas. Ja cilvekiem cilvektiesibam atbilstosi nav pienakumu tiesibas,tad sim cilvektiesibam nav jegas
Anonīms lietotājs 17890
Mīlestība ir "visai cilvēcei kaitīga mutācija, kas traucē normālu sugas indivīdu vairošanos un tās pastāvēšanu"? Reti kad gadās lasīt kaut ko tik dumju. Jābūt galīgi aklam un stulbam, lai nepamanītu, ka cilvēku suga nepārtraukti skatiliski aug un vairojas un, ja tās eksistenci kaut kas apdraud, tad tas ir aklums un stulbums, nevis mīlestība.
Anonīms lietotājs 17890
Kādas vēl filijas? Rakstu nelasījāt? Te ir runa par divu pieaugušu cilvēku attiecībām.
Juons Grigals
Tās filija-s ir dažādas. Ja nepiesaista cilvēcīgās spējas, bieži vien ir postošas.
Aleksis Aleksejevs
Nez vai tā ir mīlestība- drīzāk tā ir cilvēcei kā sugai kaitīga ģenētiskā mutācija, kas traucē normālu sugas indivīdu vairošanos un tās pastāvēšanu.
Juons Grigals
Viegli ir tikai padoties. Bet tā nebūs dzīve.
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Cilvēkstāsti
Dzīve & Stils
Jaunākie
Populārākie
Interesanti