Panorāma

4. maija svinīgie pasākumi šogad notiks digitāli

Panorāma

Miris šķēpmetējs Jānis Lūsis

Ivars Krastiņš par laiku AP

Bijušais AP deputāts Ivars Krastiņš: 30 gados neesam iemācījušies cienīt savu valsti

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Tolaik, 1990. gadā, jaunais ārsts Ivars Krastiņš par savu ievēlēšanu Augstākajā Padomē (AP) nav bijis pārliecināts. Neatkarīgi no vēlēšanu rezultātiem, viņš bija apņēmies panākt neatkarīgas Latvijas atjaunošanu. Vērtējot ar šīs dienas acīm 30 gados paveikto, Krastiņš atzīst, ka nav, par ko kaunēties, lai arī ne viss ir paveikts. Bijušais AP deputāts Krastiņš aicina ikvienu ne tikai svētkos vairāk cienīt savu valsti un sevi.

Pirms 30 gadiem jaunais ārsts Ivars Krastiņš Augstākās Padomes vēlēšanās kandidēja Rīgā, no Imantas un Zolitūdes priekšpilsētām. Pats nav ticējis, ka tiks ievēlēts, lai arī plašāku atpazīstamību jau bija guvis kā atjaunotās Latvijas Ārstu biedrības vadītājs.

"Atceros man bija pretinieks kaut kādas rūpnīcas vadītājs, komunists. Vēlēšanu dienā pie iecirkņa divi krieviski runāja, par ko lai balso. Beigās teica, ka par jaunāko, viņš vismaz ir dakteris. Es nekādas lielās ilūzijas neloloju, ka mani ievēlēs, tolaik Imanta un Zolitūde bija ļoti krieviskas," stāstīja Krastiņš.

Dakteris Krastiņš par savām mājām tagad sauc Liepāju. Viņš ir slimnīcas Intensīvās terapijas nodaļas virsārsts. Taču pirms 30 gadiem, vēl pirms vēsturiskā balsojuma, bijis stingri pārliecināts, ka jāpanāk Latvijas neatkarības atjaunošana.

"Ja cilvēks var justies vislaimīgākais, tad tā bija tā diena [1990. gada 4. maijs]. (..) Esmu pateicīgs Dievam un liktenim, ka man bija iespēja būt tur klāt," atzina bijušais AP deputāts.

Lai arī aizvadītajos 30 gados ne viss esot paveikts, Krastiņš par sasniegto ir gandarīts.

"Mēs sākām kā tādā Ziemeļkorejā - salīdzinot, bet tagad esam jau nokļuvuši Eiropā. Mēs daudz ko izdarījām. Taču pa 30 gadiem neesam iemācījuši cilvēkiem cienīt savu valsti. Tā pietrūkst," atklāja Krastiņš.

Dakteris Krastiņš netiecas pēc skaļām svinībām, tāpēc 4. maija plašo svinību izpalikšana viņu nesatrauc, svarīgākas esot personīgās sajūtas. "Man pietiek ar manām sajūtām. (..) Negribētu, ka mēs atgrieztos laikos, kad godinājām Martu Krustiņsoni."

Covid-19 epidēmija krietni mainījusi arī ārstu dzīvi. Un arī Liepājas novadā konstatēti vairāki saslimšanas gadījumi. Dakteris atzina, ka kaut kas tāds jau bija gaidāms un mums ir jāiemācās dzīvot arī šajos apstākļos. "Ir pieaugusi papildu slodze un nedrošība. Uzņemot slimniekus, mēs uzreiz nezinām, ir inficēts vai nav."

Krastiņš no lielās politikas apzināti vairījies, viņam daudz kas neesot bijis pieņemams. Taču valdības un Saeimas darbam viņš ar interesi seko līdzi. "Kādus paši esam ievēlējuši, tādus esam dabūjuši. Nav ko pēc tam sūdzēties internetā."

Par nopelniem Latvijas labā Krastiņš saņēmis divus augstākos valsts apbalvojumus, savam ārsta darbam viņš joprojām redz jēgu un novēl vairāk cienīt sasniegto, savu valsti un sevi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti