Panorāma

Valsts svētkos kopā pulcējas Skotijas latvieši

Panorāma

Panorāma

Anete Ozola – viena no jaunākajām Jaunsardzes instruktorēm

Anete Ozola – viena no jaunākajām Jaunsardzes instruktorēm, kura organizācijā iesaistījusi arī savas māsas

Laikā, kad daļa jauniešu meklē ieganstus, lai izvairītos no Valsts aizsardzības dienesta, ir arī tādi, kuri saista savu dzīvi un karjeru ar militāro jomu. Liepājniece Anete Ozola Jaunsardzē ir jau astoņus gadus, ir viena no jaunākajām Jaunsardzes instruktorēm Latvijā un tagad šajā organizācijā iesaistījusi arī savas māsas.

Anete Jaunsardzē iestājās jau pamatskolā. Studējot Sporta akadēmijā, paralēli sāka strādāt par jaunsargu instruktori divās izglītības iestādēs.

"Ar katru gadu es sapratu, ka man tas patīk arvien vairāk. Un tad man bija tā, ka es vēlos bērniem, jauniešiem dot savas zināšanas," stāstīja Anete Ozola.

Anetes iedvesmotas, Jaunsardzē darbojas arī abas viņas jaunākās māsas. Savu nākotni ar militāro jomu gan saistīt viņas neplāno – viena dienās kļūšot par psiholoģi, bet otra – par veterinārārsti.

"Mana māsa pabeidza skolu, un es redzēju, ka viņa aizgāja par instruktoru, un visus gadus es viņu arī vienmēr atbalstīju, kad viņa bija Jaunsardzē, un ieinteresēja tas mani nedaudz. Māsa ir kā paraugs," sacīja Liepājas Oskara Kalpaka vidusskolas 10. klases audzēkne Paula Ozola.

Liepājas Oskara Kalpaka vidusskolas 7. a klases audzēkne Keita Ozola atzina: "Es izlēmu 4. klasē, kad man bija 10 gadi, jo mana māsa gāja jaunsargos un viņa teica, ka tur ir forši, un es izdomāju arī iet."

Pa vidu lielajai aizņemtībai Anete iemācījusies atrast laiku arī saviem vaļaspriekiem. 

"Es ar draugiem pavadu laiku vai arī fiziski nodarbojos ar sportu – piemēram, volejbolu brīvajā laikā spēlēju. Nav tā, ka nav laika. Vienkārši ir jāmāk saplānot savs laiks, lai pietiktu visam," stāstīja Anete.

Viņa ir gandarīta par savu profesijas izvēli, ar laiku plāno arī stāties Zemessardzē. Vienlaikus atzīstot, ka viņas mērķis nav par katru cenu sasniegt augstāku dienesta pakāpi vai ieņemt labāk atalgotu amatu.

Man "svarīgākais ir iemācīt tiem jauniešiem to pašu svarīgāko lietu, kā piemēram, to pašu patriotismu par Latviju. Es noteikti ietu brīvprātīgi aizstāvēt Latviju, ja būtu "X" stunda,

un tas varbūt ir tāpēc, ka manī ir tas patriotisms ieaudzināts jau no maza bērna kājas," piebilda Anete.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti