Rīta Panorāma

Intervija ar ES Tiesas tiesnesi Inetu Ziemeli

Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

"Dvēseļu putenis" iedvesmo pievienoties armijai

Filma «Dvēseļu putenis» jauno kadetu iedvesmojusi izvēlēties militāro jomu

"Es esmu bijis patriots visu savu dzīvi. Tas man vienkārši ir asinīs," stāsta Artūrs Elīts, kurš pēc vidusskolas pabeigšanas nolēma iestāties Latvijas Nacionālajā aizsardzības akadēmijā pēc tam, kad bija noskatījies filmu "Dvēseļu putenis". Viņa mērķis nākotnē ir pievienoties Jūras spēkiem. Kā Aizsardzības akadēmijas kadets plāno šogad svinēt 18. novembri?

To, viņš savu dzīvi vēlas saistīt ar militāro sfēru, Artūrs sapratis jau bērnībā, kad dejojis sporta dejās, kur skolotājs bijis kādreizējais militārists. Viņš daudz stāstījis par šo jomu, un Artūram jau tad radās doma par darbošanos militārā nozarē.

"Īstenībā mani iedvesmoja filma "Dvēseļu putenis". 12. klasē skatījos pirmizrādi. Un tas tiešām mani aizkustināja. Jau sen biju domājis par karavīra karjeru, šī filma tiešām un emocionāli pavilka, un tā es arī nolēmu iestāties dienestā," viņš atklāja.

Par stāšanos Aizsardzības akadēmijā nav bijuši iebildumi no ģimenes, kas Artūru pilnībā atbalstījusi.

"Ģimene mani atbalstīja simtprocentīgi. Ir priecīgi, ka es te esmu, un saka, ka esmu izvēlējies sev pareizo vietu. Es esmu bijis patriots visu savu dzīvi. Tas man vienkārši ir asinīs. Vajadzības gadījumā gribu būt gatavs un aizstāvēt šo zemi," viņš norādīja.

Lai gan Artūrs nāk no Aizkraukles, no kuras līdz jūrai jābrauc gana tālu, viņš Aizsardzības akadēmijā izvēlējies virzienu, kas saistīts ar Jūras spēkiem. Skolā iepriekš labi padevušies eksaktie priekšmeti. 

Artūrs stāstīja: "Esmu bijis gan mīnu kuģu eskadrā, gan patruļkuģu eskadrā. Esmu veicis gan matroža, gan instruktora līmeņa pienākumus, apguvis kuģa mehānismus, visādas procedūras. Devies arī jūrā pildīt dažādas operācijas. Tālāk pēc studijām es dodos uz vienību un pildu mehāniķa pienākumus uz kuģa. Es esmu izvēlējies studiju novirzienu "Kuģu mehāniķis", tāpēc arī pildīšu šos pienākumus uz kuģa."

Artūram priekšā vēl studijas pusotra gada garumā, lai pilnvērtīgi varētu pievienoties Jūras spēkiem. Šogad 18. novembrī viņš būs 11. novembra krastmalā, kur kontrolēs cilvēku plūsmu. Viņa ģimenei vienmēr šī ir bijusi īpaša diena, kas tiek svinēta.

Par svinīgo gaisotni ģimenē viņš stāstīja: "Visu patriotu nedēļu iet raidījumi televīzijā, kurus mēs skatāmies kopā, arī filmas "Dvēseļu putenis", "Rīgas sargi". Šīs filmas katru gadu tiek skatītas, kā arī dodamies uz lielo salūtu. 11. novembrī dodamies lāpu gājienos, iededzam svecītes mājās."

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti