Rīta Panorāma

Gaismas festivālā Itālijas Alpos aicina domāt par klimata izmaiņām

Rīta Panorāma

Telefonintervija ar Reto slimību alianses valdes locekli Ievu Plūmi

VAD karavīri: Svinēsim brīvu Latviju!

Aizsardzības dienesta jaunie karavīri: Svinēsim brīvu Latviju!

Nacionālo bruņoto spēku (NBS) Štāba bataljona ikgadējās mācībās "Zibens 2024" Latvijas Televīzijas sastaptie Valsts aizsardzības dienesta (VAD) jauniesauktie norādīja, ka mācībās apgūst dažādas svarīgas iemaņas un nebīstas izaicinājumu. Savukārt gaidāmajos valsts svētkos plāno sēsties pie svinību galda ar ģimeni.

Valsts aizsardzības dienesta karavīrs Mārcis Šneiders Latvijas Televīzijai demonstrēja telti, kurā viņš kopā ar citiem jauniešiem uzturas militāro mācību laikā: "Mēs guļam šajā teltī. Šeit ārā salikām somas, lai nav tā, ka iekšā traucē gulēšanai. Dosimies iekšā apskatīties, kā tur izskatās, kā mēs tur čučiņam, kā saka. Redz, kur centrā mums ir krāsniņa. Ir sadalītas vietas, kurās guļ."

Valsts aizsardzības dienestā Mārcis šobrīd jau pavadījis trīs mēnešus, tāpat kā Amanda Bekere. Viņa pastāstīja: "Es pieteicos Valsts aizsardzības dienestam, lai uzlabotu savas fiziskās spējas un iegūtu jaunus draugus, kā arī iemācītos jaunas iemaņas."

Ar dienesta gaitu jaunieši ir apmierināti. Šobrīd pamazām tiek apgūtas šaušanas prasmes, un viņus priecē iegūtās iemaņas orientēties un izdzīvot mežā.

Jaunais karavīrs Mārcis Šneiders norādīja: "Grūtākais bija pēdējais mežs, kur mums bija visa nakts jānosēž nomodā. Jādežurē, jāapsargā savs karogs. Uztaisīts riņķis, kur vidū atrodas karogs. Viņš jāapsargā, lai pretinieku komanda neieņem mūsu karogu. Visu nakti jāsēž augšā, jāsargā, jāpārbauda."

Savukārt Amanda Bekere atzina: "Visvairāk man patīk, ka izaicina, ka spied pāri limitam, ka pārbauda tavas mentālās un fiziskās spējas."

Militārajās mācībās "Zibens 2024", kas ilgst piecas dienas, jauniešiem šajā dienā jāizpilda konkrēts uzdevumus. "Šodien mēs apsargājam sakaru torni, kas nodrošina sakarus starp visām bataljona apakšvienībām," sacīja kareive Bekere.

Bet karavīrs Šneiders piebilda: "Šodien sēdēsim posteņus, kuros jāskatās, lai neatnāk pretinieks. Ja atnāk, tad jāziņo, vai no kreisās vai labās puses viņš atnāk pie mums. Tad pārējie komandas biedri dosies palīgā aizsargāt posteni."

Abi Valsts aizsardzības dienesta karavīri stāsta, ka Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienu, 4. maiju, noteikti svinēs.

"Mēs ar ģimeni sanāksim kopā, apsēdīsimies pie viena galda un svinēsim. Svinēsim svētkus, svinēsim brīvu Latviju, brīvu dzimteni. Man patīk mana dzimtene, man patīk, no kurienes es esmu nākusi, kur es esmu dzimusi. Latvija ir skaista vieta," sacīja kareive.

Valsts aizsardzības dienestā jauniešiem vēl būs jāpavada astoņi mēneši.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti