Zvērestu dod NBS Štāba bataljona jaunie karavīri

Svinīgi solot aizsargāt Latviju, ceturtdien, 29. februārī, zvērestu deva jaunie Valsts aizsardzības dienesta karavīri no  Nacionālo bruņoto spēku Štāba bataljona. Šīs vienības karavīri ikdienā nodrošina goda sardzi pie Brīvības pieminekļa.

Šie 59 karavīri ir no Valsts aizsardzības dienesta otrā iesaukuma. Nacionālo bruņoto spēku Štāba bataljonā viņi dienē kopš šī gada janvāra. Viņi ir beiguši militārās pamatapmācības pirmo līmeni un ir tiesīgi dot karavīra zvērestu. Svinīgo ceremoniju pie Brīvības pieminekļa vēroja arī karavīru ģimenes.

"Dienēsiet Nacionālo bruņoto spēku Štāba bataljonā – vienībā, kas pilda divas ļoti svarīgas funkcijas: kaujas uzdevumus, nodrošinot bruņoto spēku vadības darbu, un reizē arī esat mūsu valsts un mūsu bruņoto spēku vizītkarte, nodrošinot ceremonijas, uzņemot augstus viesus un parādot mūsu bruņoto spēku gatavību un kaujas spējas," karavīriem uzsvēra Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs.

Pēc zvēresta jaunie karavīri turpinās pamatapmācības otro posmu – papildinās iepriekš apgūtās zināšanas un iemaņas individuālā līmenī, tostarp dienesta ieroča un topogrāfisko karšu lietošanā un citu uzdevumu izpildei.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti