Polijas Tatrus augustā pārpludinājuši tūristi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Tāpat kā daudzi citi populāri tūristu galamērķi, arī Polijas Tatri augustā piedzīvo apmeklētāju bumu. Taču Tatru apbrīnošana tūristiem var izrādīties bīstama, tāpēc vietējiem glābējiem nākas daudz strādāt. 

Augusts ir mēnesis, kad Tatru Nacionālais parks ir īpaši apmeklēts. Tā gleznainākās un populārākās kalnu takas izstaigā līdz pat 30 tūkstošiem tūristu dienā. Taču neticamus dabas skatus tur tikpat kā nevar izbaudīt. 

"Šeit ir ļoti skaisti, bet ir tik daudz tūristu. Mēs to negaidījām. Mēs šeit neesam pirmo reizi. Bijām ļoti laimīgi, paaicinājām līdzi arī draugus, taču patiesībā negaidījām tik daudz cilvēku," stāstīja tūriste.

Kā norādīja vietējā viesu nama īpašnieks, liels tūristu pieplūdums augustā nav nekāds brīnums, un tas atkārtojas katru gadu.

"Varbūt tas ir ieradums, varbūt cilvēki paļaujas uz laiku, jo augustā laika apstākļi kalnos vienmēr ir labāki nekā jūlijā. Pat ja laiks nav tāds, kā ierasts, tāpat nav nemaz tik slikti," stāstīja viesu nama īpašnieks Miroslavs Višņevskis.

Arī Tatru kalnu glābējiem augusta atnākšana vienmēr nozīmē lielāku slodzi darbā, jo tūristi pastaigas kalnos ieplāno pēcpusdienā, neapzinoties, ka atgriezties nāksies jau tumsā. Tas palielina gan ievainojumu skaitu, gan pazušanas risku.

"Kad jūs dodaties kalnos pēcpusdienā, kā to dara daudzi poļu tūristi, jūs riskējat palikt bez spēkiem un bez gaismas. Tas nozīmē, ka mums būs daudz darba," norādīja glābējs Mečislavs Zaks.

Glābēji iesaka kalnu izpēti sākt agri no rīta, lai būtu pietiekami daudz laika gan atpakaļceļam, gan neparedzētiem gadījumiem. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti