Velomaršrutu cienītājiem atklāts Daugavpils aplis 33 kilometru garumā

Daugavpilī izstrādāts jauns velomaršruts sporta un aktīvās atpūtas cienītājiem. Maršruts ar nosaukumu "Daugavpils aplis" piedāvā izbraukt pa Daugavpils ielām un promenādēm un aptver plašu pilsētas teritorijas daļu. Tas dod iespēju aplūkot populārākos tūrisma objektus un pilsētai raksturīgās ainavas – Daugavpils cietoksni, Baznīcu kalnu, Lielo Stropu ezeru un pilsētai raksturīgo industriālo zonu. Turklāt velomaršrutu iespējams veikt arī velogida pavadībā, tā pilsētu iepazīstot vēl neparastākā veidā.

Velomaršrutu cienītājiem atklāts Daugavpils aplis 33 kilometru garumā
00:00 / 04:48
Lejuplādēt

Ideja par velomaršruta ar nosaukumu "Daugavpils aplis" izveidi radās Daugavpils pilsētas pašvaldības tūrisma attīstības un informācijas aģentūras komandai, radot vēl vienu aktīvā tūrisma piedāvājumu pilsētā, stāstīja aģentūras vadītājas amata pienākumu izpildītāja Jeļena Aferonoka.

"Mēs gribējām jauno tūrisma sezonu šogad atklāt neparastāk, nevis tikai ar bezmaksas ekskursijām kā citus gadus. Un kopā saviem draugiem – tūrisma klubu "Sniegpulkstenīte" – izstrādājām tūrisma maršrutu. Gandrīz 33 kilometrus (km) garš velomaršruts, kura gaitā iespēja ieraudzīt Daugavpils pilsētas daudzpusību.

Te ir gan kultūra, gan vēsture, gan dabas objekti. Būtu ļoti interesanti šo maršrutu izbraukt kopā ar gidu," klāstīja Aferonoka.

"Tieši šeit no pilsētas centrālā laukuma, te ir lieliska vieta, lai pulcētos kopā, orientieris – lielā viesnīca," starts no Daugavpils Vienības laukuma ir velogida, vēstures pētnieka Artūra Fišera iezīmētā pozīcija, no kurienes var sākt 33 kilometrus garo un tikko kā izveidoto velomaršrutu pa Daugavpili.

"Es saskaitīju septiņus punktus, kur var pa ceļam apstāties un pastāstīt. Pirmais objekts – Daugavpils cietoksnis, kas ir galvenais Daugavpils tūrisma avots, vēsturiskais centrs. Braucam garām Daugavpils bijušajai Ķīmiskās šķiedras rūpnīcai, kur stāstu par Daugavpils industriālo mantojumu, braucam gar Lielā Stropu ezera pludmali pa Stropu promenādi. Maršruts turpinās līdz Ruģeļu ūdenskrātuvei, kas ir vēsturiska vieta. Te Daugavpilī sākās ceļš uz Latvijas neatkarību. Tie ir galvenie objekti, uz kurieni ļoti ērti braukt ar velosipēdu. Ja šo maršrutu iziet kājām, tad tālāk līdz Baznīcu kalnam iet grūti. Bet ar velosipēdu to ir ļoti viegli izdarīt," stāstīja gids.

Tūrisma klubs "Sniegpulkstenīte" pulcē ap sevi cilvēkus, kuriem patīk aktīvs, sportisks dzīvesveids, un primāri šis velomaršruts ir izveidots pašiem Daugavpils iedzīvotājiem, stāstīja kluba dibinātāja Viktorija Kozlovska.

"Maršruts ir izbraucams ar jebkura veida tehniskā stāvoklī labu velosipēdu. Maršruts ir domāts vakara pavadīšanai, ģimenes lokā, draugu lokā vai individuāli.

Tāpēc tie ir tikai 33 km, tādā vidēji ātrā ātrumā braucot, tās ir divas stundas apkārt pilsētai. Jebkurš Daugavpilī dzīvojošs cilvēks vakaru var pavadīt aktīvi un videi draudzīgi. Maršrutā var ieraudzēt Daugavpils kultūrvēsturisko mantojumu – cietoksni, vēsturisko centru, vairākas promenādes – Stropu ezera, Bruģu promenādi ar interesantu apbūvi, dabas vērtības, tas ir mūsu Ruģeļu mežs un Ruģeļu ūdenskrātuve, jaunais dambis Ruģeļos. Te ir gan daba, gan kultūra, gan vēsture," klāstīja Kozlovska.

Ja ir velomaršruts, tad ir un būs arī tā lietotāji. Līdz ar šī velomaršruta atklāšanu Daugavpils kļuvusi videi draudzīgāka, un aug arī velo lietotāju kultūra un atbildība, uzsvēra Kozlovska.

"Daugavpils ir palikusi vairāk aktīva visos sporta veidos, var būt kovids, var būt veselības projekts, kas mums mācīja vingrot un sportot, un tas priecē. Cilvēki nūjo, brauc ar riteņiem. Riteņbraucēji ir palikuši disciplinētāki, un visvairāk priecē, ka cilvēkiem ir ķiveres, īpaši bērniem. Cilvēki mēģina ievērot gan savu, gan ceļu satiksmes drošību, sporto, ir disciplinēti un ir aktīvi," klāstīja Kozlovska.

Daugavpils aplis 33 kilometros ir pa spēkam ikvienam, aicinot uz kopīgu velopārbraucienu ar saistošu stāstījumu, pārliecināts  ir velogids Artūrs Fišers.

"Ja brauc sportisti, tad maršruts būs 2–2,5 stundas, bet, ja brauc lēnam, nesteidzīgi, baudot dabu, tad tās būs 4–4,5 stundas."

Vienīgā problēma, kas pastāv Daugavpilī līdz ar šī maršruta izveidi, ir tā, ka iztrūkst velo nomas. Taču pašvaldības tūrisma attīstības un informācijas aģentūrā solīja, ka velo noma noteikti būs. Pagaidām ar savu velotransportu izlīdz kaimiņu Augšdaugavas novada tūrisma aģentūra "Taka".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti