Rīta Panorāma

Somijā sākusies iepriekšējā balsošana prezidenta vēlēšanās

Rīta Panorāma

Latvijas zinātnieki rada jauna tipa molekulas zāļvielām

Somijā Lapzemē plaukst kāzu bizness

Somijas ziemeļos Lapzemē plaukst kāzu bizness

Aizvien vairāk pāru no visas Eiropas izvēlas svinēt kāzas Lapzemē – Somijas ziemeļu reģionā, un šādu pakalpojumu piedāvā arī vietējie uzņēmēji. Bieži šo iespēju izmanto Lielbritānijas iedzīvotāji.

Tradicionālas kāzas britu salās nav lēts prieks, un to izmaksas var sasniegt 60 000 mārciņu. Arī Somijā svinības izmaksā daudz, taču nav jāuztraucas par papildu tēriņiem.

Kitilas pilsētas uzņēmēja Rue Niemi norāda, ka pēdējo 15 gadu laikā rīkojusi vairāk nekā 700 kāzas, un pieprasījums piecu gadu laikā pieaudzis par trešdaļu. Lielākā daļa klientu ir tieši Lielbritānijas iedzīvotāji, un daži jau veikuši rezervāciju 2026. gadam.

Viņa palīdz īstenot cilvēku sapņus, bet dažkārt gadās kuriozi. Kāda līgava vēlējusies iesaistīt leduslāci – piesietu un ar apgrieztiem nagiem, lai novērstu riskus, tomēr beigās bijusi priecīga par lāča skulptūru no ledus. Citiem ir piezemētākas vēlmes – Santa Klausa vizīte, brauciens ar ziemeļbriežiem vai suņu pajūgu.

Daudzi kāzas apvieno ar skaistās ziemeļu dabas iepazīšanu. Bet klientiem iespējams par 1000 eiro nokārtot dokumentus un piedalīties ceremonijā izvēlētajā vietā ar dekorācijām un dzirkstošajiem dzērieniem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti