Rīta Panorāma

Ukraina armija saņem tankus "Leopard 1" no Dānijas

Rīta Panorāma

Intervija ar Aini Dzalbu, Lauku ģimenes ārstu asociācijas viceprezidentu

Somijas Lapzemes zoodārza "pamatiedzīvotāji" bauda ziemu

Lapzemes zoodārza «pamatiedzīvotāji» bauda Somijas ziemu

Ziema ir sarežģīts laiks daudziem faunas iemītniekiem, tomēr ir dzīvnieki, kuri salā jūtas lieliski, un to pierāda arī Ranua Arktiskā zoodārza "pamatiedzīvotāji" Somijā.

Ranua zoodārzs atrodas stundas brauciena attālumā no Lapzemes galvaspilsētas un Santa Klausa mājvietas Rovaniemi. Tajā mīt apmēram 150 sugu dzīvnieki, bet "zvaigznes" ir vietējās faunas pārstāvji, kas lieliski piemērojušies dzīvei skarbajā vidē.

Piemēram, baltās pūces, pateicoties apspalvojuma krāsai, lieliski saplūst ar sniegu. Suga nav apdraudēta, taču tās īpatņu skaits savvaļā samazinās.

Līdzīgi ziemas sezonā maskējas citas arktiskās joslas iemītnieces – polārlapsas. Somijā savvaļā dzīvo tikai apmēram 10 šīs sugas īpatņu, jo tās no ierastajām mītnes vietām izstumj mums labi pazīstamās rudās radinieces. Lapzemē mīt arī vilki, vairāku sugu ziemeļbrieži, tiņi un citi dzīvnieki

Tomēr vispopulārākā ir 19 gadus vecā polārlāču mātīte Venēra, kas nav Somijas "pamatiedzīvotāja", un, iespējams, tāpēc žurnālistu vizītes laikā paslēpās. Bet darbiniekiem rūpes šeit rada ne tikai iemītnieku garastāvoklis. Temperatūra reģionā var sasniegt -40 grādus, bet sniega segas biezums – pat pusotru metru. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti