Tviterapskats: Nedēļa Trampa, Grigules un Loginova zīmē

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Pasaules uzmanības centrā joprojām ASV prezidents Tramps. Kā nu ne, bez visiem pirmajiem lēmumiem viņš aktīvs arī tviterī: tur viņš gan risina starpvalstu attiecības – pieprasa Meksikas prezidentam samaksāt par sienas būvniecību uz robežas. Iesaistās arī mediju kritikā, pamācot televīzijas, kā par viņu pareizāk būtu stāstīt.

Ja Tramps pirmajā nedēļā izpildīs visus savus priekšvēlēšanu solījumus, ko viņš darīs otrajā nedēļā? Pamatoti jautā Tālis Linkaits ‏@Talis_L.

Gan jau tik raiti nemaz neies, spriež tvitera lietotājs Kalvis Egle un prognozē Trampa vareno plānu fiasko:

Mārcis Bendiks spriež - strādā gan viņš centīgi:

Lai nu kā, nav tā, ka ideja par sienas būvniecību mums būtu sveša, tas pat diezgan saprotami, spriež Voldemārs Burģis @voldemars: "Labākais veids, kā ASV cīnīties pret islāma teroristiem, - uzcelt mūri pret katolisko Meksiku. Gājiens ar zirdziņu latviešu stilā..."

Par latviešu stilu runājot, Ilgtspējīgas būvniecības padomes valdes priekšsēdētājs Gints Miķelsons tviterī joko, ka Meksika vēl nesaprot, ka "Trumpis" piedāvā klasisku pārņemšanas darījumu. "Sākumā mūris, tad rēķins, tad maksātnespēja un, tad administrators pārņems Meksikas aktīvus. Te mēs varētu piedāvāt savus maksātnespējas ekspertus."

Par laimi vai nelaimi, mums Latvijā ir pašiem savi ''trampveidīgie'' – pēc divu mēnešu ilgas saņemšanās un pārdomām ar skaidrojumiem par savu darbu klajā nākusi Zaļo un zemnieku pārstāve Eiroparlamentā Iveta Grigule. Iesākumā viņas skaidrojumi par to, kādēļ nav atbalstījusi rezolūciju pret Krievijas propagandu – rezolūcijā esot nepamatota kritika Austrumeiropas medijiem un iedzīvotājiem, kam neesot pietiekami kritiska attieksme pret saņemto informāciju. Un sanāk, ka viņai taisnība - pret Griguli vismaz tviterī ir gana kritiska attieksme:

Bet tas strādā, spiests atzīt Varis Vagotiņš-Vagulis:

No otras puses, "gribulei" arī nav taisnība, un savdabīgā kārtā viņa pati to apliecina. Guna Gleizde spriež:

Līdzīgas pārdomas pauž arī Jānis Tereško:

Pikts un skarbs savā vērtējumā par politiķi ir Alberts Ziemelis:

Pēc neveiksmīgajiem pirmajiem skaidrojumiem Grigule nolemj pamainīt taktiku un tomēr spiest uz populistiskām frāzēm tā, kā to dara citi – sāk kritizēt un visās nelaimēs vainot Solvitu Āboltiņu un "Vienotību", atgādināt par ūjināšanu pensionāriem, haosu izglītībā un ekonomikas stagnācijā. Tā ir zelta taktika, vērtē žurnālists Ansis Pūpols:

Tā nu tas ir – Grigule uzzied vien ap vēlēšanu laiku. Bet šonedēļ notika vēl lielāks brīnums – sētas mieti uzplauka ar pūces astes ziediem, saka vīterotājs ar vārdu @kinskis, ieraugot ziņu par Rīgas brīvostas pārvaldnieka Leonīda Loginova lēmumu atkāpties no amata un iet pensijā. Brīvostā saimniekojis kopš 1998.gada, vairākkārt mēģinājuši viņu atcelt no amata, bet neveiksmīgi. Čivinātājs Valters domā:

Bet Latvijas Radio žurnālists Edgars Kupčs jau raugās pēc nākamā ostas vadītāja:

Loginova aiziešanai varētu būt vēl kādas pozitīvas blaknes, uzskata politikas pētniece Līga Stafecka:

Asas diskusijas šonedēļ tviterī arī par augstāko izglītību un to, vai augstskolas rektors drīkst nezināt latviešu valodu. Kā zināms, šonedēļ nepietiekamo latviešu valodas zināšanu dēļ no amata šķirsies Rīgas Ekonomikas augstskolas rektors Anderss Pālzovs. Līdzīgu iemeslu dēļ valdība Rīgas Juridiskās augstskolas rektora amatā neapstiprināja Melu Keniju. Žurnāliste Inga Spriņģe par šiem lēmumiem:

Reti ir tā, ka viņai piekrīt arī politiķu reklamētājs Jurģis Liepnieks :

Šoreiz gan, atšķirībā no dzelzceļa tablo jezgas, visi viedokļi nav vienā grāvī.

Divkosību komentāros, kas kritizē rektora atbrīvošanu, pamanījis arī programmētājs Aleksejs Mjaliks:

Bet noslēgumā pārdomām Mārtiņa Kaprāna tviterī rakstītais:

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti