Kultūrdeva

Ivars Zviedris: "Ej stādīt kāpostus, ja Tev ir bail staigāt ar kameru"

Kultūrdeva

Galdaspēļu veidošana - īpašs latviešu talants pasaules līmenī

Kādi vārdu vēji pūš sociālajos tīklos pēta Aleksis Vilciņš

Tiešsaistes kultūra - risinājumi un iespējas. «Kultūrdevas» interneta apskats

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

"Kultūrdeva" seko līdzi kultūras notikumiem arī laikā, kad tie pārcēlušies uz virtuālo vidi. Skaidrs, ka skarbs šis laiks ir teātriem, jo uz ekrāniem pārcelt iespējams ir tikai izrāžu videoierakstus, kas arī tiek darīts - diezgan regulāri internetā parādās Jaunā Rīgas teātra, Nacionālā teātra un citu teātru izrādes.

Risinājumu ir radis Ģertrūdes ielas teātris, uz lietotni "Zoom" pārceļot savu iestudējumu "Taņas dzimšanas diena". Cilvēki, kas pieslēgušies video konferencei, kļūst ne tikai par skatītājiem, bet arī par "Taņas dzimšanas dienas" ciemiņiem, tādā veidā piedaloties izrādes tapšanā. Tuvākā izrāde plānota šo piektdien, 10. aprīlī.

Uz interneta vidi pārcēlušies arī Latvijas komiķi. 1. aprīlī Rūdolfs Kugrēns tiešsaistē translēja savu stāvizrādi "Kā to ņem". Tā bijusi pirmā reize, kad komiķis uzstājies tukšā zālē, kas, šajā jaunajā realitātē, šķiet, varētu kļūt par jaunu stāvkomēdijas virzienu.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.
 

Katru otrdienas vakaru savu tiešsaistes šovu piedāvā arī apvienība "Comedy Latvia", tajā ar komiķiem iespējams komunicēt čata formātā.

Arī mūziķi māk savu klausītāju atrast internetā! Tiešsaistes koncerti tukšās zālēs bez klātienes klausītājiem kļūst par jauno ikdienu - tieši šādi koncertu "Laikmeta piezīmes klavierēm" aizvadīja pianisti Andrejs Osokins, Reinis Zariņš un Daumants Liepiņš. Koncerta ieraksts no koncertzāles "Cēsis" joprojām ir pieejams portālā LSM.lv. 

 

Svaigi tiešsaistes koncerti pieejami arī no grupas "Laime pilnīga", mūziķa Laura Valtera un apvienības "Indygo", savukārt vakar portāla Tvnet tiešraidē varēja vērot Ozola uzstāšanos!

Lai atvieglotu pašizolācijas laiku, Latvijas Radio bigbends publiskojis vairākus vēl iepriekš neredzētus koncertierakstus  - bigbenda un grupas "The Sound Poets  koncertu, ierakstu no uzstāšanās kopā ar trompetistu Rendiju Brekeru, kā arī Džona Kenedija centrā ierakstīto koncertu.

Uz šībrīža situāciju reaģējis arī filmu režisors un autors Māris Martinsons - viņš sācis publicēt savu pirmo elektronisko grāmatu "Klusa nakts". Portālā klusanakts.com ik nedēļu parādīsies nākamā grāmatas nodaļa, kas šo literāro darbu ļaus baudīt gandrīz kā seriālu. 

Laikā, kad lielākā daļa pasaules muzeju apmeklētājiem ir slēgti, ir jāmeklē jauni veidi, kā savest kopā mākslas cienītājus ar mākslas darbiem. "Getty" muzejs Losandželosā, piemēram, aicinājis cilvēkus mājas apstākļos atdarināt savus iemīļotākos mākslas darbus. Talkā ņemts viss, kas pa rokai - mājdzīvnieki, lego gabaliņi, dārzeņi, pat atkritumi.

Un noslēgumā - kāds "izvilkums" no Edgara Raginska "Facebook" profila. Komponists mazliet paņirgājies par kādu interneta iniciatīvu, kur dāmas aicinātas dalīties ar savām bildēm. Raginskis nolēmis šo aicinājumu paplašināt - "Pārāk bieži vīriešiem ir vieglāk kritizēt, nekā celt vienam otru. Nost ar negatīvismu, darīsim kaut ko pozitīvu!" 

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Turpinām baudīt kultūru katrs atsevišķi, lai jau pavisam drīz to varētu darīt visi kopā. Paliekam mājās, un tiekamies "Kultūrdevā" pēc nedēļas!

 
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti