Infografika: 8.martā ziedi un konfektes, bet ikdienā mazāka alga un retāk augsti amati

8.martā, Starptautiskajā sieviešu dienā, portāls Lsm.lv piedāvā infografiku ar vairākiem rādītājiem par patieso ainu dzimumu līdztiesībā Latvijā.

7 komentāri
andris kalniņš
Pirms padsmit gadiem pabeidzu RV1Ģ. Skolā meitenes bija diezgan izteikta minoritāte. Jā, tagad mēs praktiski visi esam labi izglītoti, augsti kvalificēti speciālisti, strādājam labos darbos, daļa vada solīdus uzņēmumus. Piedodiet, bet meitenes, kuras knapi pabeidz videni, aiziet studēt tur, kur mazs konkurss, piemēram, pedagoģiju, jo vajag augstāko izglītību (neies taču "grāvjus rakt", vai stūrēt kravas auto), vēlāk darba tirgū vnk nespēj konkurēt ar maniem skolasbiedriem un viņiem līdzīgajiem uz labi atalgotiem darbiem.
andris kalniņš
P.S. Tas ir, ne jau dzimumam ir izšķiroša nozīme darba tirgū, bet gan kvalifikācijai. Ja skolnieku, kuri uzrāda labus rezultātus matemātikā, fiziski ir daudz vairāk nekā skolnieču, kuras uzrāda analoģiskus rezultātus, tad arī starp tiem labi atalgotajiem darbiniekiem, kuru kvalifikācijā sakne ir matemātiskā domāšana komplektā ar labu izglītību, vīriešu vienmēr būs vairāk.
Rikts
(?) Sieviešu diena? Vai tāpēc ka to svin Krievijā un Z.Korejā?
Johan
Teikšu godīgi, nevar gribēt abus labumus. Lai galvenais pelnītājs gimenē ir vīrs un lai viņai būtu auksta alga. vienkārši ta dzīvē nav ja reiz vīriets ir iecelts pa galveno ģimenes apgādnieku ta reiz tā arī ir ja kaut kur ir citādi ok nevar neko līdzēt tad jāpāriet uz modeli ka sieviete ir ģimenes galvenā pelnītāja.
Phe
Un kurš ir teicis, ka vajag abus? Tam būtu jābūt atkarīgam no katra konkrētās ģimenes vēlmēm kā sadalīt savā starpā pienākumus vai pelnītājs būs vīrs, sieva vai abi kopā
Mulkis
Man ari ir aukstaka izglitiba no visa podjezda - 9 klases a alga zema. Kas es tapec sieviete ?
visa
tā sorosītu genderisma... ,multikulturālisma iespaidā es jūtos kā...sieviete:))))...man patīk stingrs tulpju pušķis... šokolādē! 8.marts ir mani svētki:))))
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Infografikas
Ārpus ētera
Jaunākie
Interesanti