LR2 «Koku stāsts»: Par bērzu, kas savā pakājē uzbur baravikas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Man ir savs koka stāsts, ko gribu jums pavēstīt.

Esmu bērzs cienījamā vecumā – kad zaros jau stīdz balta bārda.

Es piedzimu mežā un biju ticis augumā līdz sīkai maikstītei, kad iepazinos ar tuvējo māju meitēnu. Brūnās biželes bieži snaikstījās pa mežu, lasot zilos vizbuļus, maijā izsmaržojot kreimenītes vai grāvmalā plūcot dzeltenās purenes. Vasarā uz zāles stiebra viņa prata savērt zemenītes, un man tās krelles dikti patika.

LR2 klausītāju "Koku stāsti"

19. septembrī noritēja Pasaules talka, kuras mērķis ir apvienot cilvēkus cīņā ar globālo piesārņojumu un klimata pārmaiņām. Latvijas Radio 2 un "Lielā talka" aicināja pievienoties ar rudens tradicionālo koku sēšanas un stādīšanas akciju “"Laimes koki".

Bet koks - tā ir ne tikai mūsu nākotne, bet arī vēsture un vērtība. Tāpēc, gaidot Pasaules talku, LR2 apkopoja stāstus par savu klausītāju īpašajiem kokiem! 

Daži no sirsnīgākajiem un interesantākajiem stāstiem skanēja LR2 ēterā, bet labākos publicē arī LSM.lv. -> Iepazīties ar visiem "Koku stāstiem".

Bet tad nāca vīrs ar lāpstu. Pie savas mājas aizvējam bij’ nolēmis sastādīt kokus. Mazu ozoliņu, liepas, kādas pāris lazdas, kārklu un mani nesa mājās un gar ceļu izkārtoja rindiņā. Man kaimiņos tika kārkls. Kamēr, ilgodamies pēc savas vecās mājvietas, lēnām mēģināju iesakņoties, kārkls sāka uzvesties kā nezvērs! Tas ātri aizņēma savu iedalīto teritoriju, un es ar bailēm sapratu, ka arī manu! Elpot jau kļuva pavisam grūti…

Bet viss šai pasaulē plūst un mainās. Vīrs novecoja un aizceļoja uz debesīm. Šajās mājās parādījās mana bērnības draudzene. Un uzreiz saprata, kā man te iet. Kārkls tika nogriezts un sakurināts, bet es viegli uzelpoju.

Man patīk, kad viņa lūkojas debesīs cauri maniem zaru rakstiem un saka: „Cimdu raksti zilajās debesīs...” Esmu lepns, jo man ir skaisti ne tikai zari, bet arī augums.

Kad citi bērzi pavasarī jūt satraukumu, pamanot vīrus ar urbjiem, es tik lepni tiecos pretī debesīm un briedinu pumpurus. Daudzas skaistas baravikas uzburu savā pakājē saimniecei par prieku. Tas gan tiek mums abiem!

Bet vispār šis stāsts ir par mīlestību un uzticību!

Ināra

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti