Sarma Freiberga: Koncerts «Nāc līdzās Ziemassvētkos!» tapa daudzās radošās naktīs

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem un 5 mēnešiem.

11. decembrī Ventspils koncertzālē “Latvija” tika ierakstīts labdarības koncerts “Nāc līdzās Ziemassvētkos!”. Koncertu Pirmajos Ziemassvētkos plkst. 18.20 raidīs LTV1 un Otrajos Ziemassvētkos plkst. 15.00 atskaņos Latvijas radio 1.

Viss sākās augustā, kad uz nedēļu uz radošo nometni Saulkrastos sabrauca 45 bērni un jaunieši ar īpašām vajadzībām ar saviem pavadoņiem, lai sāktu gatavoties "Nāc līdzās Ziemassvētkos!" koncertam. Tie bija 24. integratīvā mākslas festivāla "Nāc līdzās!" laureāti un fonda "Nāc līdzās!" koristi. Uz nometni ciemos atbrauca gan koncerta muzikālais vadītājs komponists Jānis Strazds, gan vairāki mākslinieki, ar kuriem laureātiem bija plānots kopā uzstāties Ziemassvētku koncertā Ventspils koncertzālē “Latvija”.

Taču sarežģītais laiks ir daudz ko sagriezis kājām gaisā. Līdz pēdējam cerējām, ka būs iespējams koncerts ar skatītājiem. Tad cerējām, ka varēs notikt koncerts bez skatītājiem, bet ar visiem dalībniekiem. Taču situācija attīstījās tik nelabvēlīgi, ka diemžēl klātienē nevarēja piedalīties visi šī gada laureāti. Tas bija ļoti skumji daudziem mazākajiem dalībniekiem, kas šim koncertam bija gatavojušies gada garumā. Koncerta ierakstā piedalījās tikai pilngadīgie jaunieši un daži nepilngadīgi solisti, kurus pavadīja vecāki. Vecāki rūpējās, lai ierakstā tiktu ievēroti visi drošības pasākumi. Visas dienas garumā dezinficēja virsmas jauniešu garderobēs, vēdināja telpas. Orķestris visu dienu varonīgi izturēja sejasmaskās! Visi centāmies, un rezultāts noteikti būs izcils! 

Man kā koncerta producentei, tiešām bija daudz radošo nakšu, jo visu laiku domāju, kā gan iekļaut pārējos bērnus, kuri nevarēs atbraukt uz ierakstu?

Izdomāju, ka viņiem noteikti jāatsūta savi video sveicieni. Diemžēl ne visi to varēja, jo daļa jau bija tālmācības režīmos. Situācijas mainījās ne pa dienām, bet reizēm pa stundām….

Paldies skolotājiem, kas izveidoja skaistus video! Īpašs paldies par lielisko video Rīgas 1. pamatskolas skolotājai Ievai Altrofai un Gaismas pamatskolas skolotājai Elgai Polei-Polītei.

Lai arī ieraksts nav tas, kas koncerts, kurā lielākā balva ir klausītāju aplausi, tomēr visu dienu Ventspils koncertzāli pildīja labestība un smaidošas acis (jo mutes jau bija zem maskām).

Kā allaž ar "Nāc līdzās!" laureātiem kopā ir mākslinieki, ko saucam par “Labās sirds māksliniekiem”, jo šis koncerts ir mākslinieku talanta ziedojums bērniem. Jau vairākus gadus ar fondu kopā ir Latvijas Nacionālās operas soliste Ilona Bagele, pianiste Agnese Egliņa, dziedātāji – Evita Zālīte, Juris Vizbulis, Katrīna Dimanta, Laura Teivāne, Lauris Reiniks, Marlēna Keine, Atis Zviedris. Bet pirmo reizi šajā projektā piedalās izcilais pianists Reinis Zariņš, temperamentīgais perkusionists Ernests Mediņš, dziedātāja Aminata un jaunais talantīgais ģitārists Gints Smukais. Koncerta muzikālais vadītājs ir komponists un mūziķis Jānis Strazds.

Pateicoties labdarības akcijai ''Nāc līdzās Ziemassvētkos!'', tūkstošiem Latvijas Televīzijas skatītāju un radio klausītāju būs iespēja iepazīt cilvēku ar īpašām vajadzībām talantus, ļaujot veidoties labākai sapratnei par šiem cilvēkiem. Tā kā šogad nevarējām koncertu rīkot ar skatītājiem, fondam nebūs nekādu ienākumu, ko tālāk izmantot bērnu talantu attīstībai.

Pēc koncerta ieraksta Ventspilī, es pārliecinājos, ka skatītāju klātbūtne un viņu sirsnīgie aplausi ne ar ko nav aizstājami.

Mēs, protams, visu izdarījām ļoti labi, viss būs muzikāli un mākslinieciski labā kvalitātē, jo kvalitāte ir viens no maniem kritērijiem jebkurā jomā. Tiem māksliniekiem, kuri piedalījās ierakstā kopā ar jauniešiem pirmo reizi, bija liels gandarījums un arī pozitīvs pārsteigums par jauniešu spējām. Tā jaunais talantīgais ģitārists Gints Smukais bija tik aizkustināts par neredzīgā Kirila Švidčenko ģitāras spēli, ka nespēja savaldīt kādu aizkustinājuma asaru. Ļoti pietrūkst iespējas pieiet, apskaut, samīļoties, jo šiem bērniem un jauniešiem tas ir daudz vairāk nepieciešams. Ļoti ceram, ka ar savu labdarības koncertu ienesīsim daudz jauku un pozitīvu emociju katrā mājā, jo Ziemassvētki taču ir ļoti īpaši svētki!

Jau no 15. decembra tiks pieslēgts labdarības tālrunis 90067080, uz kuru zvanot ikviens varēs ziedot 1,42 eiro fonda bērnu un jauniešu talantu attīstībai. Tālrunis būs aktīvs arī koncerta laikā – aicinām ziedot, lai šie bērni arī nākotnē varētu turpināt attīstīt savas spējas un mēs visi kopā veicinātu viņu labbūtību! Bērnu talantu attīstībai iespējams ziedot arī ar lietotnes  "Mobilly" starpniecību, kur ziedotājs var izvēlēties jebkādu sev vēlamo summu. Būsim ļoti pateicīgi par ikvienu ziedojumu!

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti