Podkāsts «Kultūrdeva». 5.epizode. Ar Mārtiņu Eņģeli

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem un 2 mēnešiem.

Pārvērtēt sevi, pilsētu, kultūru, plānus. "Kultūrdevas" raidieraksta piektās epizodes ieraksts iekrīt laikā, kad visi pie sevis klusi atzīmējam gadu pandēmijā un visapkārt cirkulē teikums “Es vairs nevaru izturēt”, bet mēs turpinām turēt.

Iepriekšējos "Kultūrdevas" ierakstos, ja esat sekojuši līdzi, esam pārrunājuši kultūrnorises, un raidījumā “Kultūrdeva” dzirdētais ir rosinājis pārdomām gan mediķi Rafaelu Ciekuru, gan kopā ar “Kultūrdevas” vadītāju Henrietu Verhoustinsku pārrunāti jautājumi par to, vai kultūrtelpā ir par maz kritikas. "Kultūrdevas" raidieraksta trešajā epizodē ar mūziķi Lindu Leen sarunājāmies par laiku, dzīves laikā gūtajām mācībām un atziņu par to, ka satikšanās un būšana kopā ir liela vērtība, bet ceturtā epizode ar režisori Alisi Zariņu skāra tematu par to, vai politkorektuma diskusija kultūrā ir pārspīlēta gluži kā bēgļu krīze Latvijā un kāda ir sieviešu perspektīva kino un citus jautājumus.

Mēs turpinām runāt, diskutēt un būt kultūrvidē kopā, veicinot esošu diskusiju attīstību un rosinot jaunas. "Kultūrdevas" raidieraksta piektās epizodes viesis ir pilsētvides pētnieks, tūrisma kritiķis, raidījumu “Ielas garumā,” “Kultūrdeva” veidotājs un LSM.lv autors Mārtiņš Eņģelis.

Podkāsts «Kultūrdeva». 5.epizode. Ar Mārtiņu Eņģeli
00:00 / 54:40
Lejuplādēt

Sarunā ar Mārtiņu Eņģeli aicinām padomāt par saviem atskaites punktiem savu interešu loka attīstībā, skaram pilsētvides jautājumus un apkaimju reģionālisma tematu, tāpat arī pieskaramies Mārtiņa Eņģeļa pētniecības tēmai – Rīgas metro, kas tika skarta arī raidījumā “Ielas garumā”.

Raidījumā temati par pilsētas attīstību, skatlogiem kā mākslas platformām, par kultūras formām, kas aizvadītājā gadā pārsteigušas un rosinājušas novērtēt pandēmijas devumu kultūras attīstībai citādā šķautnē. Par to, ko nozīmē Latvijas pilsētu kandidēšana Eiropas ''Kultūras galvaspilsētas 2027'' titulam katrai pilsētai un ikvienam pilsētas viesim, un tūrisma attīstībai kopumā.

Raidījumā iekļauti fragmenti no raidījuma “Kultūrdeva” studijas, kur dzirdamas mūziķes Māras Upmanes-Holšteines pārdomas par aizvadīto gadu un vēlmi pārvērtēt savas nākotnes ieceres un apjaust, vietu, kur esam, tāpat arī ieskats Sandras Kiršbergas pētnieciskajā sižetā par Rīgas skatlogu attīstību un to nozīmi mākslas eksponēšanā un dialoga turpināšanā ar garāmgājēju, arī raidījuma “Ielas garumā” sižeta iespēle par to, kā 12 gadus tapa un kāpēc galu galā netika izveidots Rīgas metro.

Par podkāstu

Podkāstu “Kultūrdeva” ir iespējams dzirdēt lielākajās straumēšanas vietnēs – "Spotify" un "Apple Podcasts", kā arī portālā LSM.lv. To veido Latvijas Televīzijas Kultūras redakcija. Podkāsts iznāk divreiz mēnesī, un tajā ik pārnedēļu Kristīne Komarovska kopā ar kādu kultūras nozares entuziastu, kultūras cilvēkiem, “Kultūrdevas” skatītāju sarunājas par aktuālajiem kultūras tematiem. Raidierakstā iespējams arī ieklausīties raidījuma spilgtākajos mirkļos un rast jaunus iespaidus par norisēm kultūrā skatītāju acīm.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti