Podkāsts «Kultūrdeva». 23. epizode. Ar Jāni Skuteli

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 1 mēneša.

Raidieraksta “Kultūrdeva” 23. laidienā Henrieta Verhoustinska tiekas ar "stand-up" komiķi, aktieri, raidījumu vadītāju Jāni Skuteli. Jānis atcēla savu jauno stāvizrādi “Work in progress”, kad sākās karš. Toties viņš izrādei “Linda Vista” Jaunajā Rīgas teātrī (JRT), kur jau ilgāku laiku spēlē Alvja Hermaņa vadībā, pievienojis izrādi “Krizantēmas” Gata Šmita režijā turpat JRT. Arī dalībai Matīsa Kažas filmā “Kino un mēs” sekojušas lomas vēl trīs šī režisora pilnmetrāžas spēlfilmās – vesternā “Wild East. Kur vedīs ceļš”, “Ūdens garša”, kura nupat sākusi ceļu pie skatītāja, un filmā “Neona pavasaris”, kura vēl top.

Podkāsts «Kultūrdeva». 23.epizode. Ar Jāni Skuteli
00:00 / 00:00

Sarunā daudz tiek skarta paša Jāņa un sabiedrības pašsajūta, ko ietekmējis karš Ukrainā. Vai normalitāte joprojām ir normāla un pieļaujama? Vai pasaules skatījums kļuvis melnbalts? Vai iespējams uzturēt attiecības ar cilvēkiem, kuri atbalsta šo karu? Ko šobrīd var un ko nevar atļauties komiķis? Kā jokot šādā laikmetā? Vai Jāņa uzskats “tragedy plus time makes comedy” (traģēdija plus laiks rada komēdiju) attiecas arī uz šo laiku?

Interesanta izvēršas saruna par šobrīd kinoteātros skatāmo filmu “Ūdens garša”. Tā stāsta par kādu biedrību, kuras galvgalī atrodas Meistars, kurš dziedina cilvēkus no dažādām vainām ar vārdiem un ar ūdeni. Stāsts par manipulācijām ar cilvēku prātiem un arī naudas līdzekļiem, ko cenšas atmaskot kāda žurnāliste, ir filmēts vienā kadrā, tomēr spriedze tajā aug, līdz eksplodē. Jāņa Skuteļa atveidotais varonis – minētās biedrības pīārists – gan ne brīdi nezaudē racionālo, skaidro saprātu.

Par podkāstu

Podkāstu "Kultūrdeva" ir iespējams dzirdēt lielākajās straumēšanas vietnēs – "Spotify" un "Apple Podcasts", kā arī portālā LSM.lv. To veido Latvijas Televīzijas Kultūras redakcija. Podkāsts jeb raidieraksts iznāk divreiz mēnesī, un tajā ik pārnedēļu Henrieta Verhoustinska kopā ar kādu kultūras nozares entuziastu, kultūras cilvēkiem, "Kultūrdevas" skatītāju sarunājas par aktuālajiem kultūras tematiem. Raidierakstā iespējams arī ieklausīties raidījuma spilgtākajos mirkļos un rast jaunus iespaidus par norisēm kultūrā skatītāju acīm.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti