Nometnes «Nāc līdzās!» aizkustinošais noslēgums - patstāvīgāki jaunieši

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem un 8 mēnešiem.

Nometnei jau esot pusē, tā ļauj sajust zināmu nogurumu, bet reizē turpina pārsteigt ar notikumiem un cilvēkiem. Jaunieši drošāk apguvuši savus priekšnesumus un pārliecinošāk dzied mēģinājumos. Koris turpina intensīvu darbu ar dziesmām un vokālajiem paņēmieniem, lai nevainojami iznestu Raimonda Tigula dziesmu dziļdomīgos vēstījumus.

Paralēli mēģinājumiem nometnē ciemojās Katrina Dimanta, kas ieradās, lai izmēģinātu ar Robertu kopējo dziesmu.

Ceturtās nometnes dienas pēcpusdienā bija gaidāma tikšanās ar jauno pašmāju modes dizaineri Laimu Jurču, kas pirmā Latvijā radījusi apģērbu kolekciju “Iluminated”, kurā modeļu lomās iejutās dažādi sabiedrībā pazīstami cilvēki ar invaliditāti. Šī modes kolekcija simbolizēja gan manifestu citādam skaistumam, gan piemēru tam, ka mode ir komunikācijas instruments, kas kalpo un var palīdzēt veidot mūsu sabiedrības atvērtību dažādībai vai aktualizēt sabiedrības vajadzības pēc vienotības. Laima iedrošināja jauniešus palūkoties uz modi kā personības izpausmes veidu, kas neatkarīgi no apstākļiem var palīdzēt justies labi un apliecināt savu iekšējo pārliecību.

Vakara izskaņā jaunieši sagaidīja Reini Lasmani, kas stāstīja kā pareizi un droši “sērfot” internetā: par dažādām datu ievākšanas metodēm, lapām, saitēm un risinājumiem, pasargājot sevi no nepatiesās informācijas. Lai arī šīs lekcijas balstījās uz teorētiskiem pamatiem, jaunieši aktīvi līdzdarbojās diskusiju daļās, uzdodot dažādus jautājumus un pat iedrošinot pašus lektorus turpināt izzināt savu profesionālo lauku vēl plašāk un iekļaujošāk. Laima un Reinis guva jaunu priekšstatu par cilvēku ar invaliditāti sociālo vidi, idejām, drosmi pielāgoties un interesēties, lai pilnvērtīgi piedzīvotu dzīvi un augtu kā personība.

Katru gadu jaunieši nometnē vēlas būt daudz patstāvīgāki. Piemēram,

Renāte pēc dažādiem izaicinājumiem fonda kora koncertos būt patstāvīgai bez ierastās asistēšanas, tagad nometnes laikā bija daudz pārliecinošāka mēģināt doties un rīkoties patstāvīgi ar balto spieķi bez asistenta uzraudzības.

Tas motivē uzņemties atbildību un spēju mērķtiecīgi komunicēt, lai sasniegtu savu ieceri. Tā katrs no mums pieaug un tiecas pēc saviem mērķiem.

Nākamā dienā pēc ierastajiem mēģinājumiem, fizioterapijas un pēcpusdienas improvizācijas pulciņa ar jauno aktrisi Džeinu Feldbergu, dalībnieki jau aktīvāk rosījās savos individuālajos muzikālajos bariņos. Saglabājot pārsteiguma momentu, visi gatavojās radošākajam notikumam – talantu vakaram, kurā ik gadu patiesi atklājas arvien jaunas prasmes un pārsteidzoši talanti, kas ir ne tikai muzikāli, bet arī teatrāli, praktiski un izglītojoši. Šogad talantu vakara vadīšanu un organizēšanu atbildību uzņēmās divas jaunas mūziķes un fonda laureātes – Līva un Maija, kas kļuvušas par nu jau profesionālām instrumentālistēm un kora dziedātājām, ik gadu piedaloties fonda projektos. Meitenes cītīgi gatavoja programmu, iedrošinot nometnes dalībniekus sūtīt pieteikumus saviem priekšnesumiem, kā arī pašas gatavoja dziesmas dažādās valodās un atšķirīgu žanru skaņdarbus saksofona un flautas duetam.

Līva koncertu vadīja, izmantojot Braila rindu, un ar datora palīdzību pārslēdza priekšnesumu pavadījumus patstāvīgi.

Koncerta klāstā bija dzirdami priekšnesumi, sākot no klasiskiem skaņdarbiem, Aminatas daiļrades līdz ACDC, repam, dzejai, teatrālam uzvedumam un spāņu ritmiem. Jaunieši spēlēja instrumentus, improvizēja, dejoja paši un aizrāva cits citu. Radošais vakars vienmēr ir bijis kā kārtīgs iesildošais minikoncerts pirms atbildīgās nometnes noslēguma dienas.

Kad pozitīvās emocijas bija piesmeltas un Saulkrasti pieskandināti, brīvprātīgie aicināja visus piedzīvot vēl pēdējo reizi skaisto un silto naksnīgās pastaigas prieku līdz jūrai. Tērpušies silti, izgaismoti ar eglīšu lampiņu virtenēm, jaunieši, palīdzot cits citam, devās pie pašas jūras. Bērnu un jauniešu prieks sita augstu vilni. Lampiņas apspīdēja priekpilnās acis un smaidus. Kādam dziļi ieelpotais naksnīgās jūras gaiss, kādam mīļas sarunas, kādam - pateicības pilnu vārdu apmaiņa, – tas viss šajā gadā atstās dziļi sirdī skaistas un neviltotas atmiņas, kurās just sevi kā laimīgu un īpašu cilvēku.

Paldies fonda vadītājai Sarmai Freibergai par iespēju piedzīvot radošo nedēļu, lai arī cik grūti bija, pārdzīvojot pandēmijas ierobežojumus. Paldies muzikālajam vadītājam Jānim Strazdam un kora “Nāc līdzās!” diriģentei Gintai Rūsei. Paldies vokālajiem pedagogiem – Karīnai Laugalei un Valdai Dzenei. Paldies brīvprātīgajiem Gatim Valainim, Felicitai Gāgai, Kristiānai Bērziņai. Paldies vecākiem, kuri atbalstīja un piedzīvoja kopā ar mums šo īpašo nedēļu. Paldies visiem viesiem un lektoriem par brīnišķīgu sadarbību un vērtīgām atziņām – Katie Leatherwood, uzņēmumam ''Accenture'', DJ Vento, Helmutam Bēķim, Kristapam Kravalim, Mikam Dukuram, Laimai Jurčai, Reinim Lasmanim, Džeinai Feldbergai un fizioterapeitam Valdim Berķim. Paldies mūsu ilggadīgajam atbalstītājam auditorkompānijai ''Ernst&Young'' un visiem ziedotājiem, kam pateicoties šī nometne varēja notikt! Paldies Saulkrastu Minhauzena Undai par viesmīlību. Esam Ziemassvētku gaidās!

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti